Sprawdzone sposoby na piękne ciało

Spróbuj urządzić własne SPA w ogrodzie lub na działce. Do pielęgnacji wykorzystaj zioła z grządki i produkty spożywcze z kuchennej szafki.

Sprawdzone sposoby na piękne ciało

Napar do włosów

Po umyciu głowy do ostatniego płukania dodaj ziołowy napar. Weź po garści pokrzywy i skrzypu polnego, zalej 2 litrami wrzątku. Płucz włosy, gdy płukanka przestygnie – pasma będą mocne i lśniące.

Ziołowa maseczka

Każdy rodzaj cery nawilży następująca maseczka: do 2 łyżek jogurtu naturalnego dodaj po szczypcie lekko zmiażdżonego tymianku i rozmarynu. Nałóż na twarz, po 10 minutach zmyj przegotowaną wodą. Posmaruj buzię nawilżającym kremem.

Relaks dla stóp

Pobiegaj boso po trawie – to będzie relaks dla zmęczonych stóp. Potem nałóż maskę odżywczą. Zmieszaj po 2 łyżki miodu, oliwy, tłustej śmietany. Posmaruj stopy, po 15 minutach umyj je wodą z mydłem.

Cudny zapach na długo

Możesz sama zrobić odświeżającą wodę toaletową. Posiekaj 4 łyżki świeżych listków pomidora, przesyp do czystej butelki, dodaj po łyżeczce listków świeżej bazylii i mięty oraz łyżkę świeżej skórki z cytryny. Zalej wszystko szklanką wódki i 1/4 łyżeczki gliceryny. Zamknij butelkę, potrząśnij nią i odstaw w ciemne, chłodne miejsce. Po kilku dniach przefiltruj płyn i przelej do butelki po perfumach.

Kojący masaż

Zmęczone ciało odpręży delikatny masaż lawendowy. Pół szklanki oliwy i garść lawendy podgrzewaj na wolnym ogniu przez 10 minut. Przykryj, gdy wystygnie, przecedź przez gazę. Masuj ciało po kąpieli. Wykonuj głaszczące, okrężne ruchy.
Czy karboksyterapia daje takie same efekty jak mezoterapia?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
natchnela mnie ksiazka "Wojny w SPA" Chris Manby