POLECAMY

Masz dość tatuażu? Usuń go laserem!

Znudził ci się tatuaż? A może nie pasuje do twojego obecnego wizerunku lub pracy? Usuń go laserem – wyjaśniamy, na czym polega ta metoda!
Masz dość tatuażu? Usuń go laserem!

Metody usuwania tatuaży dawniej i dziś

Niegdyś usuwanie tatuażu było możliwe tylko poprzez jego wycięcie. Do historii przeszły sposoby usuwania metodami chemicznymi i chirurgicznymi. Możliwym sposobem była również dermabrazja – niestety nieskuteczna w przypadku tatuaży zlokalizowanych głęboko pod skórą.

Obecnie  standardem stały się metody laserowe. Tego typu zabiegi należy powtarzać kilkukrotnie w określonych odstępach, a w zależności od wielkości tatuażu może to trwać kilka miesięcy. Należy jednak pamiętać, że upragnione efekty są zdumiewające.

Jak działa laser?

Mechanizm usuwania tatuażu polega na absorbcji barwnika przez światło lasera, a następnie jego naturalnemu usunięciu ze skóry. W tym celu można użyć m.in. lasera RevLite® Q-swich lub nowość na polskim rynku pierwszy laser pikosekundowy PicoSure®.

– Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik w tatuażu, dochodzi do jego ”mikroeksplozji”,  fragmentacji. W ten sposób powstałe drobiny są pochłonięte przez komórki żerne układu odpornościowego, a w konsekwencji tatuaż staje się coraz mniej widoczny. Taka pełna reakcja po jednorazowym zabiegu zachodzi przez ok. 6-8 tygodni – wyjaśnia dr n.med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.

Co ciekawe typ i kolor tatuażu ma znaczenie podczas jego usunięcia.

Najłatwiejsze jest usuwanie barwników ciemnych, gdyż absorbują one fale lasera w największym stopniu, kolory jaśniejsze są w tym przypadku trudniejsze do usunięcia – kontynuuje dr Krajewski.

Zobacz też: Planujesz tatuaż? Poznaj swoje prawa!

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia tatuażu?

Tego typu zabiegi laserowe powinno wykonywać się na nieopaloną skórę, dlatego najlepiej jest je wykonywać  jesienią, gdy nasłonecznienie nie jest tak duże jak w miesiącach letnich, a przez to ryzyko powstania przebarwień jest mniejsze. Każda sesja zabiegowa trwa zaledwie kilka minut.

Należy też odstawić preparaty światłouczulające, czyli te z nagietkiem, dziurawcem i witaminą C.

Zobacz też: Czy laserowe usuwanie tatuażu jest skuteczne?

Źródło: materiały prasowe Com&Media/mn
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/miesiąc temu
Usunęłam w Prodermie tatuaż na łydce. Byłam na kilku zabiegach. Poszło dość sprawnie, bezboleśnie i bezpiecznie. Warto takie niechciane problemy wykonywać u lekarzy z doświadczeniem i w gabinecie dobrze wyposażonym, gdzie wykonują nowoczesnym sprzętem laserowym. Mamy wtedy gwarancję, że obejdzie się bez komplikacji.
/2 miesiące temu
Byłem na zabiegu usunięcia tatuażu na szyi. Trochę się niepokoiłem, czy aby na pewno uda się go w całości usunąć bez śladu. Skorzystałem z usług i pomocy fachowców i specjalistów w Prodermie, bo nie chciałem żadnych komplikacji i powikłań. Metoda laserowa wydała mi się zupełnie bezpieczna pod warunkiem, że zostanie zrobiony zabieg dobrze przez fachowca z doświadczeniem.Jeszcze czeka mnie jedna wizyta, ale jestem przekonany, że będzie ok.Spoko, polecam!
/2 miesiące temu
Przed laty zrobiłam sobie tatuaż wysoko na udzie. Teraz stwierdziłam, że nie było to zbyt mądre. Z przeczytanych opinii, wywnioskowałam, że profesjonalnie usuwają własnie w Prodermie. Skorzystałam z fachowej porady i usługi. Jeszcze raz pójdę i myślę, że nie będzie śladu. Bardzo dobry gabinet i fachowe podejście w miłej atmosferze.Polecam
POKAŻ KOMENTARZE (3)