POLECAMY

Kwas hialuronowy - co to takiego

Wiele słyszysz o kwasie hialuronowym, ale wciąż nie wiesz, jak może on dopomóc twojej urodzie. Skorzystaj z naszego małego kompendium wiedzy.

Kwas hialuronowy - co to takiego

Kwas hialuronowy,
wbrew swojej nazwie, nie jest kwasem, tylko wielocukrem posiadającym właściwości wiązania wody w tkankach. Jest cegiełką budulcową dla włókien kolagenu i elastyny w skórze, w związku z czym jest odpowiedzialny za prawidłowe nawilżenie, jędrność i napięcie skóry.

Ta cecha została wykorzystana zarówno w kremach, suplementach diety, jak i preparatach do mezoterapii i wypełniania zmarszczek.

Najskuteczniejszą drogą do poprawy wyglądu skóry – jej wygładzenia i spłycenia zmarszczek – są iniekcje preparatów zawierających kwas hialuronowy

Istnieją dwie grupy produktów:
produkty do mezoterapii oparte na nieusieciowanym kwasie hialuronowym oraz produkty do wypełnień bruzd, zmarszczek i korekty objętościowej – ust, policzków, piersi – oparte na usieciowanym kwasie hialuronowym.

Kwas zastosowany w kosmetyce także daje dobre rezultaty. W kremach często występuje w połączeniu z retinolem i witaminą E, które działają profilaktycznie na procesy starzenia. Połączenie kwasu hialuronowego, witamin C i E oraz beta-karotenu w suplementach ujędrnia i wyrównuje koloryt skóry.

Radziła dr med. Aleksandra Jagielska z Kliniki Chirurgii Plastycznej dr. A. Sankowskiego
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (20)
/rok temu
Ja dostałam w preznecie - łykam i zobaczymy, pókic o miesiąc minął, trudno coś powiedzieć
/rok temu
Kwas hialuronowy, to ostanio mega hit a słyszała któras o produkcie Hyallure czy jak to tam się pisze, wart jest swojej ceny?
/4 lata temu
ja jestem szczerze zachwycona kwasem hialuronowym - nie spodziewałam sie, że może dawać az takie efekty i to niemal od reki!!! ja akurat chodzę do wrocławskiego Dermamedu i ten salon mogę polecić, ale rada dla wszystkich - chodźcie tam gdzie lekarze maja certyfikacje medycyny estetycznej :) to wasza pewność jakości i bezpieczeństwo!
POKAŻ KOMENTARZE (17)