Kolejność zabiegów medycyny estetycznej

Jeżeli dostrzegasz na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia, możesz skorzystać z pomocy dermatologa. Pamiętaj jednak, że zabiegi, którym możesz się poddać, powinny być dokładnie zaplanowane i rozłożone na minimum rok.

Kolejność zabiegów medycyny estetycznej fot. Panthermedia
„Zaplanowaną serię zabiegów proponuję zacząć od pilingów dermatologicznych lub zabiegu laserem frakcyjnym. Dzięki nim można usunąć przebarwienia, zwężyć pory skórne, zlikwidować stan zapalny. Skóra staje się bardziej świetlista i gładka. Zabiegi laserowe są wskazane szczególnie wtedy, gdy chcesz zamknąć rozszerzone naczynka krwionośne” – tłumaczy dermatolog Aleksandra Jagielska.

Możesz poddać się również zabiegowi Radiage lub Thermage, który stymuluje odbudowę kolagenu w skórze. Stary kolagen zostaje zniszczony, a nowy pobudzony do produkcji. Skóra staje się jędrniejsza, jednak na efekty trzeba czekać od trzech do pięciu miesiący.

Po dwóch, trzech tygodniach od zabiegu Thermage wskazana jest mezoterapia, dzięki której do skóry zostaną dostarczone substancje odżywcze do jej przebudowy oraz w celu jej nawilżenia i ujędrnienia.

Podobne efekty daje zabieg Preparatemsculptra, czyli ostrzykiwanie twarzy kwasem polimlekowym. Stymuluje on namnażanie się kolagenu, wygładza fałdy oraz zmarszczki, zmniejsza nawisy grawitacyjne w dolnej części twarzy.

Następnie można przystąpić do wstrzyknięcia botoksu w mięśnie, tam gdzie pojawiły się zmarszczki mimiczne, np. bruzdy na czole, kurze łapki, zmarszczki palacza na górnej wardze.

W tym samym czasie za pomocą kwasu hialuronowego możesz zlikwidować zmarszczki w innych miejscach twarzy, np. w fałdach nosowo-wargowych. Jeżeli po odczekaniu dwóch tygodni zmarszczki, które likwidowaliśmy za pomocą botoksu, są mniejsze, ale nadal widoczne, można wstrzyknąć w nie kwas hialuronowy, który je wypełni.

konsultacja: Aleksandra Jagielska, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej z Kliniki dr Sankowskiego w Warszawie
Czy karboksyterapia daje takie same efekty jak mezoterapia?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (25)
/4 dni temu
Wiem, że sporo osób ma problemy z bliznami potrądzikowymi. Ja przez wiele lat z takimi bliznami chodziłam, bo nie miałam pojęcia, że można to usunąć. A okazuje się, że można i to z dobrym skutkiem. Ja takie zabiegi miałam robione w BeautySkin – beautyskin.com.pl. Warto się tu zgłosić. Słuchają klienta, doradzają, wszystko na bieżąco tłumaczą.
/2 miesiące temu
Może kogoś zainteresuje oferta opolskiego gabinetu medycyny naturalnej Imeiaa, z której ja już skorzystałam, a z którą można się zapoznać na stronie imeiaa.pl . Każdemu zabiegowi towarzyszy rozmowa konsultacyjna, podczas której Pani Doktor przedstawia wszystkie za i przeciw poddania się zabiegowi i sama proponuje jaki jest dla ciebie najlepszy
/6 miesięcy temu
@lenna a na jakie zabiegi? może coś odchudzającego? :D ojj przydałoby mi się coś na cellulit !
POKAŻ KOMENTARZE (22)