POLECAMY

Kilka metod depilacji

Skuteczność w usuwaniu owłosienia - depilatory elektryczne, wosk, maszynki, kremy, pianki i laser.

 
Kobiety zmagały się z nadmiernym owłosieniem ciała od wieków, dziś mamy do dyspozycji wyspecjalizowane depilatory elektryczne, wosk, maszynki do golenia, kremy i pianki rozpuszczające włos i wreszcie najskuteczniejszy - laser. Często mamy problem z wyborem odpowiedniej metody.

Krótkotrwały efekt utrzymuje się po usunięciu włosów tylko na powierzchni skóry, czyli po goleniu lub zastosowaniu pianek i kremów rozpuszczających włos - już kilka dni po zabiegu odrastają mocniejsze i gęstsze. Ale ich zaletą jest bezbolesność i brak problemu z wrastaniem w skórę, co często zdarza się przy użyciu depilatorów elektrycznych lub wosku (na zimno i na ciepło). Natomiast plusem epilacji (wyrywania włosów wraz z cebulką) jest spowolnienie ich odrastania i osłabienie - efekt zabiegu utrzymuje się nawet do kilku tygodni, a nowe włoski wyrastają cieńsze i jaśniejsze. Jednak te metody, prócz bólu, mogą nam sprawić inne niespodzianki: podrażnienia, zapalenia okołomieszkowe włosa czy rozszerzanie naczynek krwionośnych. Zdecydowanie najskuteczniejszy i prawie bezbolesny jest laser niszczący mieszek włosowy, ale i ta metoda nie jest dla wszystkich. Przede wszystkim w przypadku bardzo ciemnych i mocnych włosów nie usunie ich w stu procentach (ale znacznie osłabi). Ponadto wymaga cierpliwości i zasobnego portfela.

Koszt jest uzależniony od depilowanej powierzchni ciała - im większa powierzchnia, tym dłuższy czas jego trwania (średnie ceny: depilacja wąsików 200-300 zł, pas bikini 200-400 zł, pachy 250-400 zł, łydki 250-450 złotych, uda 450-600 zł), ale widoczny rezultat da dopiero 3-8 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu. Po zabiegu skóry nie wolno opalać, moczyć w gorącej wodzie czy smarować kosmetykami złuszczającymi, nie mówiąc o tym, że pomiędzy zabiegami nie można stosować wosku czy kremów (pozostaje zapuszczanie lub golenie włosów maszynką). Dlatego jest to idealna metoda na usuwanie włosów z niewielkiej powierzchni twarzy, pach czy bikini, w przypadku nóg czy rąk wymaga sporo czasu. Wybierając gabinet, koniecznie trzeba sprawdzić, jakiego typu laserem pracuje, czy ma certyfikat FDA i czy jest zarejestrowany w Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych, ponieważ źle przeprowadzony zabieg może wywołać przebarwienia (zwykle chwilowe), a nawet trwałe poparzenia.
Nasz wybór:
Usuwanie włosów depilatorem z systemem chłodzenia skóry Satin Ice Total Care Philipsa jest prawie bezbolesne. Dodatkowa nasadka zapobiega wrastaniu włosów. Cena 349 złProdukty Veet Wosk do stosowania na ciepło: Aquasystem z wygodnym aplikatorem roll-on (cena 28 zł, wymienny wkład 24 zł) i pianki rozpuszczające włoski Veet Mousse (cena 200 ml - 27 zł) są bardzo łatwe w zastosowaniu.

Marta Sadkowska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/12 lat temu
Problem jest powazny:/ do okolic bikini stosuje tylko kremy depilujace bo inaczej pojawiaja sie bolesne i szpecące krostki,na drugi dzien juz mam zarost jak po tygodniu ;(. W dodatku włoski zaczeły mi wrastac mimo tego ze nigdy nie uzywalam depilatorów czy wosku:/.
/12 lat temu
daje depilację natychmiastową
/12 lat temu
kudly z miejscu intymnym są czarne, grube, gęste iw szytsko co najgorsze. długo trwało zanim sama doszłam do takiego stanu rzecyz jest teraz. otóż na wzgórku zaczęłam depilować najpierw pęsętą, musisz miec na to mnóśtwo czasu i cierpliwości. boli na opczątku ale zkazdym następnym razem coraz mniej. one są tak gęste, że nie mogłabym ich usunąć woskiem. dopiero po 3,4 miesiacach od osłabienia ich własnie pęsetą, zaczęłam stosować wosk. natomiast wargi sromowe traktuję golarką. nic innego w gre nie wchodzi. nie wyobrażam sobie zerwać ich woskiem ani pójść na laser. jak na razie jakoś mnie satysfakcjonuje, bo z moim mężczyzna nie mieszkamy razem i depiluję się tylko na randki. ale jak pomyślę co bedzie gdy się pobierzemy.. wiem, że kocha mnie taka jaką jestem ale trudno bedzie mi sie prze dnim opkazać z takimi twardymi włochami fee
POKAŻ KOMENTARZE (1)