POLECAMY

Czy znacie ten innowacyjny składnik? To na nim oparty jest zabieg Dermika Salon&SPA Body Regeneration Shot

Poprawia gładkość i jędrność skóry.

Małgorzata Machnicka / 2 miesiące temu
Czy znacie ten innowacyjny składnik? To na nim oparty jest zabieg Dermika Salon&SPA Body Regeneration Shot fot. Fotolia

To, że ważniejsze jest to, jakie konkretny kosmetyk ma składniki, niż to jak wygląda i jak pachnie, pewnie już wiecie. Ale jak odpowiednio czytać ich składy, kiedy z tyłu opakowania tylko niezrozumiałe wyrazy napisane drobnym maczkiem, z których dla większości z nas nic nie wynika?

Skąd więc mamy wiedzieć, że dane składniki są dobre na naszej skóry? Najlepiej słuchać ekspertów albo czerpać wiedzę, ze specjalistycznych źródeł.

Jednym z najcenniejszych składników jest wyciąg z afrykańskiego kwiatu Spilanthes Acmella, zwanej pospolicie elektryczną jeżówką. Znajdziecie go w kompleksie BODYRENEW w zabiegu Dermika Salon&SPA Body Regeneration Shot. Już sam wygląd rośliny jest intrygujący - posiada duże sercowate liście, z lekko piłkowanymi brzegami. Odkryta została w 1975 roku w Brazylii przez dr Francoise Barbira Freedman z Uniwersytetu Cambridge.

Jakie jest jego główne działanie?

Ze względu na swoje niezwykłe właściwości wykorzystywany jest obecnie w kosmetykach anti-aging. Wykazuje silne właściwości ujędrniające i przeciwzmarszczkowe poprzez stymulujący wpływ na fibroblasty, pobudzający je do produkcji kolagenu i elastyny oraz rozluźniający wpływ na mięśnie mimiczne i łagodzenie drobnych zmarszczek.

Co więcej, mechanizm działania kompleksu polega na wzmocnieniu struktury macierzy międzykomórkowej i zwiększeniu jej sprężystości. W wyniku ciągłej stymulacji skóra odzyskuje gładkość i jędrność, co czyni ją optymalnie zregenerowaną.

Domowa pielęgnacja

Uzupełnieniem zabiegu Dermika Salon&SPA Body Regeneration Shot jest aromatyczny regenerujący krem do ciała przeznaczony do domowej pielęgnacji.

 

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)