POLECAMY

Dlaczego tradycyjne metody usuwania cellulitu nie działają?

Z cellulitem walczy wiele kobiet, w tym również te bardzo szczupłe. Zdowa dieta, odpowiednia ilość wody, a nawet masaże i drogie balsamy nie pomagają? Czy jest skuteczny sposób na pozbycie się cellulitu czy zostanie on już na zawsze i trzeba się z tym pogodzić?

Fot. Fotolia

Kosmetyki na cellulit

W drogeriach jest bardzo dużo różnych preparatów mających pomóc nam w pozbyciu się cellulitu. Firmy kosmetyczne prześcigają się tylko w coraz to nowszych substancjach mających rozbijać cellulit i  aktywnie spalać tłuszcz. Niestety używanie tych preparatów a jednocześnie siedzenie całymi dniami przed monitorem komputera nie sprawi, że cellulit zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nawet jak zużyjemy kilkanaście opakowań kosmetyków na pomarańczową skórkę.

Polecamy: Walka z cellulitem - wywiad

Masaże specjalnymi przyrządami

Na rynku pojawia się również coraz więcej masażerów. Niektóre są elektryczne, a inne ręczne przypominające wałki z wypustkami o różnych kształtach, kulkami, a nawet z igiełkami, które mają przebijać skórę i pomagać wniknąć balsamom do jej wnętrza. Niektóre kobiety w to wierzą, mimo że nie przynosi to żadnych efektów. Masaże są zdrowe i dobrze wpływają na wygląd skóry, ale podobnie jak z kosmetykami, to nie wystarczy, żeby całkowicie pozbyć się cellulitu. Takie masażery mogą tylko pomóc w walce z pomarańczową skórką, a nie stać się lekarstwem na cellulit.

Dieta na cellulit

Wiele kobiet może potwierdzić, że stosowanie wyłącznie diety nie pomogło im pozbyć się cellulitu w stu procentach. Niektóre panie tygodniami nie jedzą nic słodkiego i nie pozwalają sobie na schabowego nawet raz w miesiącu, piją dużo wody, a cellulit ich nie opuszcza. Dlaczego tak się dzieje? Podobnie jak w poprzednich przykładach, dieta tylko wspomaga pozbycie się pomarańczowej skórki. Zdrowe odżywianie i prowadzenie siedzącego trybu życia, na pewno nie pomoże nam w uzyskaniu gładkiej i napiętej skóry.

Polecamy: Jak walczyć z cellulitem po czterdziestce?

Zabiegi antycellulitowe

Salony kosmetyczne prześcigają się w coraz to nowocześniejszych zabiegach na cellulit. Kobiety potrafią wydać tysiące złotych w takich miejscach, żeby pozbyć się pomarańczowej skórki. Prawda jest taka, że gdyby te zabiegi faktycznie były tak rewelacyjne, nie byłoby gwiazd z cellulitem. A często zdarza nam się widzieć ich niedoskonałości skóry. Zabiegi na pomarańczową skórkę wykonane kilkakrotnie mogą zmniejszyć jej widoczność, ale nie usuną jej całkowicie na zawsze.

Jedynym skutecznym i sprawdzonym sposobem na cellulit jest sport. Prawda jest taka, że żadna z kobiet uprawiająca sport regularnie przez długi czas nie ma problemu z pomarańczową skórką. Jeśli zaczniesz spalać tłuszcz podczas ruchu i dołączysz do tego zdrowe odżywianie, nie będziesz potrzebowała żadnych balsamów, masażerów ani drogich zabiegów antycellulitowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Bo robimy je nie systematycznie i nie jesteśmy konsekwentne. Taka prawda. Ja staram się pamiętac o codziennym masażach szczotką do ciała Brista który poza tym, że skutecznie pomaga to jeszcze dodaje sił i energii:)