Dieta na trądzik

Uporczywe pryszcze spędzają ci sen z powiek? Zmień dietę na właściwą. Obecność w pożywieniu licznych substancji chemicznych wywołuje lub nasila rozwój zmian trądzikowych. Jaka dieta na trądzik? Jakie produkty wywołują trądzik?

Uporczywe pryszcze spędzają ci sen z powiek? Zmień dietę na właściwą. Obecność w pożywieniu licznych substancji chemicznych wywołuje lub nasila rozwój zmian trądzikowych.

Jak pokonać trądzik? Próbowaliście już wszystkiego i nadal nic? A może warto zwrócić uwagę na dietę, w końcu "jesteś tym, co jesz". Niewiele osób przyczyny przewlekłego trądziku doszukuje się właśnie w diecie. To błąd, bo wiele produktów ma bezpośredni wpływ na kondycję naszej skóry. Przeczytaj, jakie produkty mogą mieć wpływ na kiepski stan twojej cery.

Przy każdym trądziku należy wyłączyć z diety pokarmy sporządzone na tłuszczach zwierzęcych (z wyjątkiem tranu), ponadto produkty smażone na tłuszczach wykorzystywanych wielokrotnie do tego celu (konieczne jest unikanie publicznych smażalni rozmaitych potraw. Trzeba wyłączyć z jadłospisu pokarmy drażniące (z dużą zawartością pieprzu, ostrej papryki i octu spirytusowego - syntetycznego). Niezbędne jest ograniczenie soli w pożywieniu, która wydala się przez skórę tworząc nacieki zapalne, wysięki i pryszcze, a ponadto drażni gruczoły łojowe. Sól powoduje dojrzewanie zaskórników utajonych, podobnie jak smalec, łój wołowy czy barani, a nawet nieświeże masło i niskiej jakości margaryny.

Bezwzględnie trzeba unikać produktów (słodycze, napoje, sztuczne soki) zawierających w swym składzie syntetyczne aromaty (określane niekiedy jako identyczne z naturalnymi), barwniki, benzoesany, glikole, saletrę. Te składniki działają silnie trądzikotwórczo. Trądzik nasilają też mikotoksyny obecne w nieświeżych (lub niskiej jakości) orzeszkach oraz w importowanych owocach i warzywach, źle przechowywanych. Owoce i warzywa przed obróbką lub spożyciem trzeba dokładnie umyć w ciepłej wodzie. Niezbędne jest także ograniczenie lub wyeliminowanie z diety kawy, czekolady, alkoholu, kakao i chałwy.

Szkodliwe jest także oddziaływanie tytoniu i to nie tylko poprzez czynne palenie, ale również i bierne. Składniki dymu tytoniowego z łatwością przenikają do skóry, w skórze są także matabolizowane i kumulowane. Wreszcie skóra jest organem, przez który organizm wydala sporo toksycznych składników tytoniowych. Przebywanie w pomieszczeniach silnie zadymionych doprowadza do rozpuszczania się składników dymu w tłuszczopocie, a następnie do ich resorpcji w głąb skóry. Dym tytoniowy działa drażniąco na skórę, podwyższa stężenie cholesterolu i lipoprotein o małej gęstości w surowicy krwi, zmniejsza ukrwienie i obniża proces oddychania skóry.

Jak powinna wyglądać dieta na cellulit?
SKOMENTUJ (147)
KOMENTARZE (147)
dddddd/3 tygodnie temu
Mnie się wydaje że trądzik powstał włąsnie przez chemię w produktach liczne konserwanty a nie mleko czy produkty zbożowe.Nikt nie powie mi że jest inaczej dawniej przecież ludzie jedli głównie to co wyhodowali czyli piekli głównie z mąki przennej czy żytniej pili też mleko a cerę mieli dużo lepszą z resztą sami o tym opowiadali.ja myślę że to odwracanie kota ogonem.Nie wiem ile płacą tym specjalistom za sianie takich bredni.Nie od dziś wiadomo jakie skutki uboczne mają właśnie te konserwanty jak aspartan czy benzoesan sodu.
ania kosik/miesiąc temu
Po jakim czasie przy tym aplikatorze HB udało się wam wszystkie ślady wyeliminować? Ile to trwało i do jakiego stanu udało się wam doprowadzić cerę? Napiszcie proszę coś więcej na ten temat. Długo szukałam czegoś solidnego, prawie się na to zdecydowałam. Chcę konkretnych efektów. Czy będą?
Gość We-Dwoje.pl/6 miesięcy temu
Korzystaj z aplikatora na trądzik HB - róbcie to systematycznie, przez cały okres kiedy będą problemy. Wtedy na bank wszelkie ślady uda się wyeliminować, tylko nie spodziewajcie się, że diametralna zmian przyjdzie od razu. Wiele zależy od zainstniałej sytuacji.
POKAŻ KOMENTARZE (147)