Którą depilację wybrać - laser czy IPL?

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po tajnikach laserowej depilacji! Czy naprawdę warto? I czy jest lepsza od IPL?

Magdalena Burda / 2 miesiące temu
Którą depilację wybrać - laser czy IPL? fot. Fotolia

Wyobrażasz sobie życie bez bolesnej depilacji woskiem, ciągłych podrażnień i setek jednorazowych maszynek? To możliwe dzięki zabiegom depilacji laserowej, które pozwolą ci usunąć niechciane włoski na zawsze! 

Co lepsze: depilacja laserowa czy IPL?

IPL - Intense Pulse Light to nic innego jak silny strumień światła. Często można usłyszeć, że IPL nazywany jest laserem, co jest nieprawdą. Funkcjonalność lasera opiera się na uporządkowanym, równym i jednokierunkowym działaniu wiązki światła. W przypadku IPL fale świetlne są nierównomierne i rozpraszają się w różne strony.

To właśnie rodzaj fal świetlnych ma wpływ na skuteczność depilacji i ilość potrzebnych zabiegów. Fale lasera mają tę samą długość fal i działają w sposób precyzyjny na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. W przypadku zastosowania IPL organizm poddawany jest naświetlaniu różnej długości fal, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek - IPL nie działa tylko na sam włos. Dodatkowo osoby korzystające z naświetleń IPL mogą mieć uszkodzone, zdeformowane cebulki włosów, przez co obniża się skuteczność ewentualnej późniejszej depilacji laserowej. Dlatego lepiej od razu wybrać depilację laserową - jest skuteczniejsza i szybsza. IPL po prostu lepiej sprawdza się w innych dziedzinach kosmetyki np. podczas zabiegu fotoodmładzania. 

Postaw na profesjonalizm 

Ważny jest też laser, którym wykonywana jest depilacja. Prawdziwym kosmetycznym hitem jest LIGHT Sheer Duet i to właśnie na niego powinnaś postawić. Wiele salonów kosmetycznych wprowadza klientki w błąd, podając tą nazwę laserów, a tak naprawdę wykorzystują inny, mniej skuteczny i nie tak profesjonalny sprzęt. 

Po kłopocie!

By trwale cieszyć się gładką skórą, należy wykonać od 6-8 zabiegów depilacji laserowej w odstępach około 7 tygodni. Laser usuwa włosy, które są aktualnie w fazie wzrostu, dlatego zabiegi trzeba powtarzać. Oczywiście wiele zależy też od struktury włosa, jego grubości i koloru. Im grubszy i ciemniejszy włos - tym łatwiej go usunąć raz na zawsze.  A co z wąsikiem? Dobre wieści - depilacja laserem skutecznie likwiduje owłosienie nie tylko na ciele, ale i na twarzy.

Jak to działa i kiedy robić?

Po wykonaniu pierwszego zabiegu depilacji laserowej włosy zaczynają odrastać, ale po 2-3 tygodniach wszystkie (lub prawie wszystkie) wypadają. Po około 5-7 tygodniach pojawiają się nowe włosy i należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich całkowitego zaniku. Wyjątkiem jest owłosienie, które powstaje na skutek niewłaściwego poziomu hormonów. W takiej sytuacji depilację laserową należy regularnie powtarzać np. raz do roku. 

Zabiegi depilacji laserowej można wykonać przez cały rok. Jest bezpieczna, pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń specjalisty (m.in. nie wolno się opalać czy przebywać w saunie przez 1-3 dni po zabiegu). 

Czy ekspertom z Gabinetu Depilacja.pl udało się rozwiać twoje wątpliwości? Jeżeli tak, nie czekaj i już dziś zacznij przygotowania do lata! Wejdź na stronę www.depilacja.pl i odbierz 100 zł na pierwszy zabieg depilacji laserem Ligh Sheer DUET, najwyżej klasy urządzeniem posiadającym certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/miesiąc temu
jestem fanką takiej depilacji odkąd kupiłam swój depilator IPL :) zabiegi w klinice są dość drogie, takie urządzenie zwraca się za jakieś 4-5 sesji. A efekt jest bardzo dobry, już nie chcę wracać do innych metod
/miesiąc temu
Philips Lumea emituje delikatne impulsy światła, które osłabiają cebulki włosów i wprowadzają je w stan uśpienia. Dzięki temu włosy w naturalny sposób wypadają, o ich odrost zostaje wstrzymany.