Czym usunąć kobiecy wąsik?

Włosy na nogach to nieestetyczna uciążliwość, ale w końcu każdy je ma. Włosy pod nosem, dla kobiety bywają małym powodem do dużych kompleksów.

Włosy na nogach to nieestetyczna uciążliwość, ale w końcu każdy je ma. Włosy pod nosem, dla kobiety bywają małym powodem do dużych kompleksów.

Na szczęście, kosmetologia oferuje szeroki wybór metod jak meszku na górną wargą się pozbyć i nie jest żadną filozofią nauczyć się sobie z defektem radzić. Inna sprawa, że pojawianie się włosków na tym typowo męskim obszarze oznacza zawsze zawirowania hormonalne i obok estetycznego rozwiązania problemu, warto też skonsultować zdrowie z endokrynologiem.

W gabinecie 
Czym usunąć kobiecy wąsik?Metoda na wąsik zależy od stopnia nasilenia problemu - jest różnica między wąsem u niektórych brunetek, a lekkim meszkiem - oraz zasobności portfela. Jeśli to drugie nie jest dla nas wielkim ograniczeniem, to najlepiej jest udać się do gabinetu medycyny kosmetycznej i laserem bezboleśnie usunąć niechciane owłosienie. Efekty są nie tylko bardzo wdzięczne, ale i długotrwałe - po kilku sesjach włoski mieszkowe ulegają zniszczeniu i wąsik nie odrasta. Niestety, za jeden pojedynczy zabieg trzeba zapłacić ok. 200 złotych.Jeszcze nowsza i skuteczniejsza jest metoda depilacji światłem, znana jako IPL. Pulsacyjne wiązki światła emitowane są w kierunku włosów i oddziałując na melatoninę, barwnik włosa, niszczą mieszek włosowy pozbywając nas po kilku sesjach problemu na zawsze. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i pozbawiony skutków ubocznych a kosztuje 150 złotych.

W gabinetach kosmetycznych zaoferują nam także woskowanie na gorąco, które kosztuje już znacznie mniej (ok. 15 złotych), ale jest nieprzyjemne i pozostawia skórę poirytowaną. Wosk jednak jest z tańszych środków najskuteczniejszy, bo daje komfort gładkości na 2-3 tygodnie a zabieg można wykonać również w domu przy użyciu plasterków na zimno. Wbrew temu, co piszą na opakowaniach, czynność nie jest jednak wcale prosta jak drut, a do perfekcyjnego rezultatu trzeba dołożyć sporo wprawy. Łatwiejsza jest obsługa kremu do depilacji przeznaczonego specjalnie do twarzy (w żadnym razie nie stosować tego do nóg!), ale tutaj działanie będzie satysfakcjonujące jedynie w przypadku słabych, miękkich włosków.

Nie golić!
Co do usuwania owłosienia twarzy golarką czy żyletką, to zdecydowanie odradzamy, bo od urody taka procedura raczej oddala niż zbliża. Pęseta jest dopuszczalna, ale jedynie w przypadku dosłownie pojedynczych włosków, zaś kremy rozjaśniające wąsik bywają pomocą jako częściowe złagodzenie problemu. Wody utlenionej do odbarwiania nie stosujemy, chyba że kuszą nas białe plamy na skórze.

Zabieg zawsze wykonujemy wieczorem, aby dać skórze odpocząć w nocy. Podrażnione depilacją miejsca przemywamy oliwką łagodzącą albo smarujemy kremem z pantenolem.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/rok temu
Maszynką? Ja polecam Epilclear - robisz w domu, bez żadnych skutków ubocznych. Najpierw usunięcie włosów specjalną pęsetą, potem wmasowanie serum i gotowe, włoski nie odrastają.
/8 lat temu
pasta cukrowa jest chyba najlepsza jeśli chodzi o te niemechaniczne, nie boli, zmywa sie elegancko i nie wyskakują potem dziwne kropeczki :)
/3 lata temu
a jak robisz taka paste i jak to robisz czy tylko nakładasz i czekasz opiszto
POKAŻ KOMENTARZE (10)