Czy wiesz jakie substancje aktywne są w kremach?

Nazywa się je „eliksirami młodości”, ponieważ dotleniają zmęczoną skórę, poprawiają jej koloryt i spłycają zmarszczki, a co za tym idzie opóźniają proces starzenia.

Chroni przed wolnymi rodnikami

Retinol to wzmacniająca od wewnątrz. Jest to czysta postać witaminy A. Wpływa na odmłodzenie skóry, regenerując ją, zmniejszając zmarszczki powstałe pod wpływem opalania i opóźniając powstawanie nowych. Pobudza również wzrost komórek skóry w jej najgłębszych warstwach i chroni przed wolnymi rodnikami.

Dawka energii dla skóry

Koenzym Q-10 – jest doskonałym przeciwutleniaczem trafiającym do każdej komórki ciała i zapewniającym jej potrzebną ilość energii. Dzięki niemu jest możliwe wytwarzanie elastyny i kolagenu, zapewniających skórze jędrność. Likwiduje również obrzęki i bladość cery.

Polecamy: Dobieramy idealne serum

Ziarna zbóż dla wysuszonej skóry

Poziom żeńskich hormonów spada w organizmie po 45. roku życia, przez co skóra staje się cieńsza, wysuszona i mniej sprężysta.

Hormony roślinne, pozyskiwane m.in. z koniczyny, pestek jabłek lub mandarynek znajdują się w kremach i balsamach. Najwięcej fitohormonów znajduje się w soi, brokułach, siemieniu lnianym, ziarnach zbóż i jagodach.

Na dłuższe życie komórek skóry

Anti-ageing jest popularnym preparat zapobiegającym starzeniu się skóry. Zawiera retinol, witaminę C i E oraz koenzym Q10. Idebenon natomiast to jeden z najsilniejszych antyutleniaczy, który skutecznie przedłuża życie zdrowych komórek i poprawia ich aktywność. Innym silnym przeciwutleniaczem są karotenoidy. Najwięcej znajduje się ich w marchwi i dyni oraz gotowanych pomidorach.

Recepta na przeciwutleniacze i wolne rodniki

Witaminy i minerały zwalczają wolne rodniki. Najlepsze działanie mają witaminy C i E oraz beta-karoten. Najczęściej występują w warzywach, owocach, ziołach, czosnku, brokułach, czarnej i zielonej herbacie. Należy unikać produktów wysoko przetworzonych, zup w proszku, margaryny i żywności w konserwach.

Polecamy: Wszystko, czego jeszcze nie wiesz o nawilżaniu skóry

Ożywia i uelastycznia

Nasiona wiesiołka zawierają kwas gamma-linolenowy, który wpływa na odżywienie i uelastycznienie skóry. Wspomaga też odnowę komórek i łagodzi podrażnienia.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

Jak odnieśc sukces w życiu? Ewa Chodakowska motywuje do działania!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)