Czy wiesz jak mieć płaski brzuch?

Płaski brzuch to kwestia nie tylko estetycznego wyglądu. Sprężystość jego mięśni jest ważna też ze względów zdrowotnych.

fot. Czy.wieszjak.pl

Unikaj białego pieczywa, makaronu, ryżu i ziemniaków – wybieraj pełnoziarniste pieczywo, kasze, brązowy ryż, razowy makaron, sałatki, surówki, ale bez wysokokalorycznych sosów i majonezu, ewentualnie z jogurtem naturalnym lub oliwą z oliwek.

Zrezygnuj z cukrów – słodyczy, słodzenia herbaty, wysokosłodzonych soków owocowych, świeżych owoców (zawierają dużo fruktozy, naturalnej formy cukru). Za to możesz jeść owoce - są niskokaloryczne, dostarczają witamin, składników mineralnych, błonnik.

Każdy posiłek spożywaj powoli - po ok. 20 minutach od rozpoczęcia posiłku podwzgórze (ośrodek w mózgu odpowiedzialny za uczucie głodu i sytości) mogło wysłać sygnał do żołądka, że się najadłeś.

Pij niegazowaną wodę – ok. 2 litry dziennie - bez wystarczającego zapasu wody nerki (odpowiadają za oczyszczanie organizmu) nie mogą wydajnie pracować, metabolizm nie funkcjonuje prawidłowo, tłuszcz nie ulega należytemu spalaniu.

Ruszaj się 3 razy w tygodniu po pół godziny – biegaj i spaceruj szybkim krokiem - poprawisz wydolność serca, przyspieszysz spalanie tłuszczu. Najlepiej ćwicz wczesnym rankiem, przed śniadaniem - wtedy organizm najlepiej spala tłuszcz. Po kilku godzinach snu poziom cukru jest niski, a zmuszony do wysiłku organizm spala własne zapasy.

Ćwicz mięśnie brzucha - da to pożądane efekty tylko wtedy, gdy połączysz ćwiczenia z odpowiednią dietą - bez niej możesz wytrenować mocne mięśnie brzucha, ale ukryte pod warstwą tkanki tłuszczowej. Wykonuj ćwiczenia regularnie przez 15 minut 2 razy dziennie.

Zadbaj o prawidłową postawę – nie garb się – będziesz wydawać się niższa, brzuch uwypukli się. Pamiętaj o prostych plecach - ściągnij łopatki, unieś głowę, napnij pośladki - sylwetka nabierze lekkości, brzuch stanie się mniej widoczny.

Poznaj niezwykły zabieg, dzięki któremu schudniesz!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)