POLECAMY

Czy warto robić lifting twarzy i szyi?

Lifting twarzy i szyi to modny ostatnio zabieg pozwalający uniknąć zmarszczek i innych efektów starzenia się skóry. Czy jest skuteczny? Ile kosztuje? Czego się spodziewać podczas zabiegu? Czy lifting twarzy i szyi wiąże się z powikłaniami? Kto nie może poddać się zabiegowi i dlaczego?

Czy warto robić lifting twarzy i szyi?

Czym jest lifting?

Lifting twarzy polega na chirurgicznym zniwelowaniu efektów starzenia się. Można mówić o:

  • liftingu pełnym dotyczącym całej twarzy,
  • liftingu częściowym obejmującym skórę pod oczami i szyję,
  • mini liftingu obejmujący środkową część twarzy bez szyi.

Dla kogo?

Lifting jest przeznaczony dla osób z widocznymi efektami starzenia na twarzy, u których skóra straciła sprężystość, stała się obwisła i zmniejszyło się napięcie mięśniowe.

Jak wygląda zabieg?

Polega na nacięciu przez chirurga skóry, przemieszczeniu jej i odpowiednim zmodyfikowaniu poprzez nadanie odpowiedniego kształtu i napięcia. Zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, może tez zostać wykonany pod narkozą. Chirurg może też założyć dreny pozwalające kontrolować ewentualne krwawienie.

Zabieg trwa około 1,5–2,5 godziny.

Zobacz też: dział Chirurgia plastyczna

Gdy już po…

Po zabiegu zakładany jest elastyczny opatrunek, który ma przytrzymywać skórę. Wskazane jest, by co najmniej przez następną dobę pacjent pozostał w klinice. Szwy powinny zostać usunięte po 7–10 dniach od operacji.

Jak dbać o siebie po zabiegu?

Przede wszystkim trzeba unikać słońca i przegrzania, a także nadmiernego wyziębienia organizmu. Wskazany jest też odpoczynek, ponieważ przyspiesza proces rekonwalescencji.

Przeciwwskazania

Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby chore na cukrzycę, nadciśnienie i skazy naczyniowe, a także cierpiące na stany zapalne skóry głowy i ropne zapalenie zatok. Niewskazane jest również poddawanie się liftingowi przy złym ogólnym samopoczuciu i osłabieniu.

Ryzyko powikłań

Do rzadkich powikłań należy zaliczyć wystąpienie krwiaka powodującego czasami konieczność przeprowadzenia ponownego zabiegu. Innym powikłaniem może być infekcja wymagająca zastosowanie antybiotykoterapii, drenażu i innych zabiegów (jest efektem nieprzestrzegania zaleceń chirurga, pojawia się np. w wyniku zdjęcia opatrunku, dotykania ran itp.).

Ile kosztuje?

Za lifting twarzy zapłacimy od 5000 zł do 13000 zł, w zależności od tego, czy jest on częściowy, czy pełny, a także zależnie od kliniki, która go wykonuje.

Zobacz też: Uroda w cenie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/miesiąc temu
Ja z kolei ostatnio robiłam w klinice Krajewski nieinwazyjny lifting w oparciu o ultradźwięki wysokiej częstotliwości (technologia SonoQueen). Zabieg bardzo mi podpasował - pierwsze efekty zauważyłam od razu. Wygładził płytkie i głębsze zmarszczki, słyszałam, że doskonale sprawdza się też na opadające powieki. Polecam!
/5 miesięcy temu
A ja zdecydowałam się na lifting twarzy u dr Łątkowskiego i jestem z tego bardzo zadowolona. Nie zostały mi żadne widoczne blizny. Poza tym każdy mówi, że wyglądam faktycznie młodziej i lepiej. Dr Łątkowski jest naprawdę świetnym chirurgiem! Nie przypuszczałam, ze kiedykolwiek jeszcze będę wyglądać tak jak teraz.
/rok temu
witam, moim problemem była wiotka skóra twarzy, nie zdecydowałabym się na zabieg chirurgiczny ponieważ boję się blizn, widziałam je u mojej koleżanki i są przerażające. Znalazłam dużo pozytywnych opinii i artykułów na temat lasera Scarlet i zdecydowałam się spróbować. W karboklinice otrzymałam szczegółowy opis zabiegu i widziałam zdjęcia pacjentów. Zabieg jest bezbolesny, mamy znieczuloną twarz, efekty po 2 miesiącach są wspaniałe - elastyczna i jędrna skóra, odzyskała swój dawny kształt. Polecam spróbować, naprawdę zaskoczycie się..
POKAŻ KOMENTARZE (26)