Czy kształt sylwetki zależy od wydzielania hormonów?

W przypadku krwawienia z odbytu należy zgłosić się do lekarza
Wielu dietetyków uważa, że wygląd kobiecej figury jest efektem pracy gruczołów dokrewnych oraz nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów. Zbyt wielka ich ilość może prowadzić do zaburzeń przemiany materii.
/ 17.03.2011 11:59
W przypadku krwawienia z odbytu należy zgłosić się do lekarza

Zdaniem dietetyków istnieje kilka typów sylwetek hormonalnych, więc każdy z nich wymaga innej diety, która regulować będzie pracę gruczołów dokrewnych i tym samym pomoże zachować ładny wygląd i uniknąć przytycia. Rozróżniają:

Typ tarczycowy 

Charakteryzuje się długimi kończynami, wyraźnie zaznaczoną talią oraz dużym biustem. Tłuszcz odkłada się głównie w okolicach bioder i pośladków. Za nadmierną produkcję hormonów tarczycy obwinia się spożywanie słodyczy, mleka, mąki, białego ryżu, pieczywa. Pani powinna ćwiczyć aerobik, pływać i pić herbatkę malinową. Zalecane jest spożywanie jajek, drobiu (bez skóry), warzyw i owoców.

Zobacz też: Czy znasz wszystkie zalety pływania?

Typ płciowy 

Charakteryzuje się figurą „gruszki”, małymi piersiami i słabo zaznaczoną talią. Tłuszcz gromadzi się głównie na udach i pośladkach. Zwiększona ilość produkcji hormonów płciowych jest wynikiem nadmiernego spożywania ostrych przypraw i tłuszczów zwierzęcych. Dieta pani powinna zawierać przede wszystkim niskotłuszczowe produkty mleczne oraz warzywa i owoce.

Typ nadnerczowy 

Charakteryzuje się mocno umięśnioną sylwetką i słabo zaznaczoną talią. Pani powinna unikać tłustego mięsa i posiłków z McDonalda. Powinna jeść dużo serów i pić jogurty.

Zobacz też: Zgrabna sylwetka dzięki skakance?

Typ przysadkowy 

Charakteryzuje się bardzo szczupłą sylwetką, małym biustem i brakiem talii. Z jadłospisu należy wyeliminować jogurt, tłustą śmietanę, masło, kawę i herbatę. Pani powinna spożywać mięso, warzywa i owoce oraz pić herbatę z kozieradki i dziurawca.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

Redakcja poleca

REKLAMA