POLECAMY

Cera naczynkowa i pękające naczynka - jak pozbyć się pajączków?

Charakterystyczne dla cery naczynkowej pajączki w postaci czerwonych lub niebieskich niteczek, to problem dotyczący coraz większej liczby osób. Jak powstają pajączki? Jak można skutecznie pozbyć się pajączków?

Pajączki - sposób na pajączki cera naczynkowa

Fot. Fotolia

Czerwone lub niebieskie niteczki pojawiające się na naszej twarzy, ramionach i nogach to problem, który dotyczy coraz większej liczby osób. Na pękające naczynka skarżą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak powstają charakterystyczne pajączki, jak im zapobiegać oraz w jaki sposób skutecznie się ich pozbyć?

Na problemy z cerą naczynkową skarży się dziś co druga kobieta, najczęściej zaczerwienienia pojawiają się w okolicy nosa, policzków i brody. W walce z pajączkami bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja, a dzięki kosmetykom i nowoczesnym metodom leczenia możemy skutecznie uporać się z tym problemem.

Zobacz także: Cera naczynkowa - gdzie szukać potrzebnych składników odżywczych?

Jak zapobiegać pękaniu naczynek?

Pękające naczynka nazywane są także teleangiektazją. Polega ona na trwałym poszerzeniu naczynek krwionośnych, które znajdują się w powierzchownej warstwie naszej skóry. Mogą przyjąć postać czerwonych lub niebieskich nitek, a ich kolor zależy od tego czy dane naczynie zasilanie jest krwią tętniczą czy żylną.

Zaczerwienienia pojawiają się najczęściej na skutek gwałtownych zmia­n temperatur, wilgoci i wiatru. – Negatywnie na kondycję cery naczynkowej wpływa także spożywanie alkoholu, ostrych potraw, stosowanie niewłaściwych kosmetyków, stres oraz czynniki genetyczne – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog, specjalista kosmetyki laserowej w Klinice Urody Mona Lisa. – "Problem ten zdecydowanie częściej dotyczy kobiet, ponieważ za jego powstawanie odpowiedzialne są w dużej mierze damskie hormony, które wpływają na budowę naczyń krwionośnych.

Jeżeli na skutek menopauzy lub ciąży gospodarka hormonalna została zachwiana, osłabia się wewnętrzna struktura naczynek i ryzyko wystąpienia pajączków jest zdecydowanie większe" – dodaje Agnieszka Kowalczyk.

Aby zapobiegać zaczerwienieniom, powinniśmy przede wszystkim wystrzegać się wysokich temperatur. Mycie twarzy w gorącej wodzie, sauna, kąpiele słoneczne oraz wizyty w solarium są zachowaniami, które negatywnie wpływają na cerę.  

– "Dodatkowo do powstawania pajączków przyczynić może się niewłaściwa pielęgnacja skóry, używanie kosmetyków na bazie alkoholu, mięty pieprzowej czy stosowanie gruboziarnistych pilingów ścierających naskórek" – mówi Agnieszka Kowalczyk. Wzmocnić ścianki naczyń krwionośnych i poprawić kondycję naszej cery możemy także za pomocą odpowiednio zbilansowanej diety. W codziennym menu nie powinno zabraknąć produktów bogatych w witaminę C, jak kalafior, kapusta biała, pomidory, owoce cytrusowe oraz kiszonki. A także takich, które zawierają dużą ilość witaminy B2, niezbędnej do odpowiedniego funkcjonowania skóry.

Zobacz także: ABC pielęgnacji cery naczynkowej

Jak pozbyć się pajączków charakterystycznych dla cery naczynkowej?

Dieta, unikanie słońca i gorących temperatur, to jednak nie wszystko. Jednym z najważniejszych elementów w walce z uporczywymi pajączkami jest bowiem odpowiednia pielęgnacja naszej skóry. – "Wybierając kosmetyki, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ich skład. Na cerę naczynkową bardzo dobrze wpływają preparaty zawierające wyciąg z arniki górskiej, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, krzem, witaminę C, PP oraz witaminę K" – mówi Agnieszka Kowalczyk, kosmetolog, specjalista kosmetyki laserowej w Klinice Urody Mona Lisa.

– "Kremy powinny być bezzapachowe, powinny chronić naszą skórę przed promieniami UV, chłodem i wszelkiego rodzaju podrażnieniami" – dodaje.

Laserowe zamykanie naczynek

Jeżeli jednak pajączków nie możemy pozbyć się za pomocą tradycyjnych metod, warto wówczas skorzystać z nowoczesnych sposobów, jak laserowe zamykanie naczyń. Zabieg ten pozwala nie tylko zlikwidować pajączki, ale również korzystnie wpływa na redukcję rumienia.

– "Zabieg przeprowadzony przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Varilite Iridex, który posiada certyfikaty FDA i CE jest bezpieczny, bezbolesny, skuteczny, a efekty widoczne są właściwie od zaraz" – mówi Agnieszka Kowalczyk. – "Laser poprzez emisję wiązki energii przechodzącej przez warstwę tkanki skórnej, powoduje zaciśnięcie i zniszczenie naczynka krwionośnego, które następnie w trakcie normalnych procesów metabolicznych zostaje wchłonięte przez otaczające je tkanki".

Aby pozbyć się drobnych i pojedynczych pajączków wystarczy poddać się jednemu zabiegowi, jednak, gdy zmiany są nieco większe, naświetlenia należy powtórzyć od 2 do 5 razy, w odstępie nie mniejszym niż cztery tygodnie.

Bardzo ważne jest, aby kuracja przeprowadzana była przez wykwalifikowanych specjalistów wykorzystujących do zabiegów tylko najnowocześniej klasy sprzęt, który zapewni pacjentowi całkowite bezpieczeństwo. 

Źródło: Materiały prasowe LTM Communications/ bj

Zobacz także: Co jeść, by nie mieć problemów z cerą?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
U mnie sprawdził sie Red off system z polifenolami z winogron i rutyną. Pajączki mocno się rozjaśniły, nie mam już też uczucia ciężkich nóg po całym dniu, jak również nie puchną mi stopy. Dla mnie rewelacja.
/4 lata temu
Na pękające naczynka i pajączki na twarzy można przyjmować suplementy, które stosuje się przy żylakach, które wzmacniają żyłki i poprawiają przepływ krwi. Np. Diosmitrin, chociaż jest on na nogi to jego działania na żyły może przynosić także pomoc w leczeniu cery naczynkowej.
/4 lata temu
Moja mama używa lily skin dermiki - taki żelowy kompres na naczynka w małej buteleczce z aplikatorem.
POKAŻ KOMENTARZE (1)