POLECAMY

Cellulit wodny – jak z nim walczyć?

Cellulit wodny dotyka nawet bardzo szczupłe kobiety. Dowiedz się, jakie są przyczyny jego powstawania oraz jak skutecznie z nim walczyć.

fot. Fotolia

Cellulit występuje w dwóch formach: wodnej i tłuszczowej. Przy czym ten pierwszy jest łagodniejszy w objawach i łatwiejszy do wyeliminowania.

Co to jest cellulit wodny?

Cellulit wodny dotyka zarówno szczupłe jak i tęższe kobiety. Choć w przypadku tych pierwszych, które dodatkowo uprawiają sport, bywa sporym zaskoczeniem.  Ten typ cellulitu polega, jak sama jego nazwa wskazuje, na odkładaniu się nadmiaru wody w organizmie, które prowadzi  do zaburzeń procesów związanych z mikrokrążeniem. W konsekwencji w zewnętrznej warstwie naszej skóry gromadzą się nieestetyczne grudki, szpecąc nasze, dotychczas gładkie, ciało. Pojawia się przeważnie na udach i pośladkach, a u tęższych kobiet także na brzuchu, ramionach i łydkach.

Przeczytaj: Dieta OXY - zasady

Przyczyny powstawania cellulitu wodnego

Jedną z głównych przyczyn powstawiania cellulitu wodnego są zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. Stąd często dotyka on kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną lub terapię hormonalną. Niestety w wielu przypadkach nie da się zrezygnować z leków hormonalnych – są kluczowe w leczeniu wielu schorzeń ginekologicznych np. endometriozy, zespołu policystycznych jajników, zaburzeniach owulacji.  

Cellulit wodny powoduje także dieta bogata w sól oraz problemy krążeniowe.  Z tymi ostatnimi warto udać się do lekarza, ponieważ mogą wiązać się one z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Cellulit wodny może pojawić się także w konsekwencji noszenia obcisłych ubrań, częstego zakładania nogi na nogę, chodzenia na szpilkach oraz siedzącego, nieaktywnego trybu życia.

Problem z cellulitem wodnym mogą mieć także kobiety, które wykonują pracę stojącą bez większego ruchu.

Jaka dieta jest najskuteczniejsza w walce z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem wodnym?

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, odstaw leki hormonalne. Stosuj dietę z ograniczoną ilością soli. Zwracaj uwagę na składy produktów, które kupujesz, pod kątem jej zawartości. Pij dużo wody z niską zawartością sodu. Zadbaj o krążenie. Twoje ciało powinno być swobodne, wolne od ucisków w postaci zbyt obcisłych ubrań. Unikaj długiego utrzymywania jednostajnej pozycji ciała w pracy. Korzystaj z przysługujących ci przerw (5 minut) po każdej przepracowanej godzinie. Wstań zza biurka, przejdź się, zrób kilka ćwiczeń rozluźniających, nogi, ręce, kark i plecy.

Zadbaj także o właściwą pielęgnację skóry objętej cellulitem. Przede wszystkim postaw na kosmetyki drenujące, które pozwolą pozbyć się obrzęków przez odprowadzenie wody z organizmu. Nie śpiesz się nakładając kosmetyk i skup się na dokładnym masażu ciała. Raz na tydzień poświęć na masaż cellulitowych miejsc godzinę. Na co dzień nie zapominaj o delikatnych masażach pod prysznicem i naprzemiennych natryskach ciepłą i zimną wodą.

Podstawą walki z cellulitem są także regularne ćwiczenia. Zapisz się do klubu fitness i poproś trenera o zestaw ćwiczeń na te partie ciała, w których pojawił się u ciebie cellulit. 

Cellulit - wpływ hormonów i dieta

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/2 lata temu
Na cellulit wodny tylko Hydrodren. Produkt poleciła mi farmaceutka z Super Pharm. Naturalny skład na usuwanie wody z organizmu. Efekty szybko widoczne:)
/2 lata temu
Ja długo walczyłam z celulitem...bardzo długo. Starałam sie go pozbyć bez wizyty w salonie, bo w sumie nie ufałam za bardzo, że to coś pomoże. Ale wreszcie poszłam do dermamedu za namową koleżanki z pracy - na Venus Legacy. Po 5 zabiegach cellulit znacznie się zmniejszył!
/3 lata temu
Jestem z natury szczupła i w miarę zdrowo się odżywiam, na treningi nie mam niestety czasu, ale dużo spaceruje z wózkiem. Z Celluitem walczyłam jeszcze przed ciążą, ale pomogło dopiero połączenie dwóch zabiegów w MTTEstetica w Krakowie: serii 10 masaży bańką chińską i lipolizy iniekcyjnej. Efekt jest widoczny, skóra jest gładka i nie obawiam się wystąpienia w stroju kąpielowym w lipcu :)
POKAŻ KOMENTARZE (5)