Jak zadbać o piersi?

W komiksie „Persepolis” Marjane Satrapi babcia głównej bohaterki zdradza wnuczce sekret piękna i jędrności swoich piersi, mimo wieku. Przez całe życie, codziennie moczyła je przez godzinę w zimnej wodzie. Czy rady starej Iranki z komiksu mogą posłużyć nam za wzór?

Jak zadbać o piersi?

Jedną z rad dotyczących pielęgnacji piersi jest istotnie moczenie ich (lub polewanie) naprzemiennie zimną i ciepłą wodą, co poprawia ukrwienie i jędrność skóry. Na tej samej zasadzie nie jest korzystne długie moczenie piersi w gorącej wodzie (np. podczas kąpieli w wannie).

Kosmetyki można stosować także z myślą o tej partii ciała. Wypróbuj peelingi i kremy (także ujędrniające).

Skorzystaj z gotowych zestawów ćwiczeń, skomponowanych specjalnie z myślą o wyglądzie biustu. Przykładowym ćwiczeniem są „kaczuszki”, zwane też „motylkami” – stań prosto, zegnij ręce, palcami dotykając ramion i wykonaj 30 okrążeń (15 do przodu i 15 do tyłu plus przerwa).

Dobrze dobierz biustonosz. Umocniony od dołu ładnie je podniesie, a dobrany w obwodzie – leciutko ściśnie, ukazując ponętne zagłębienie w dekolcie. Jednak bez szaleństw: stanik to nie gorset, którym możesz się ściskać do bólu.

Swojemu partnerowi powierz zadanie: masaż piersi wpłynie na nie zdecydowanie pozytywnie. Możesz też wykonywać go sama pod prysznicem, np. podczas wcierania w nie kremu. Będzie to też dobra okazja do profilaktycznego zbadania ich stanu.

Nie garb się! Nawet najmniejsze piersi będą wyglądać lepiej (podobnie jak cała Ty), gdy się wyprostujesz.

Wywiad z vlogerką Aliną Rose
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)