Czy wiesz jak usunąć przebarwienia skóry?

Jeśli twoim problemem są kłopotliwe przebarwienia na skórze, które trudno ukryć, kilka domowych sposobów podanych przeze mnie poniżej powinno pomóc w zmniejszeniu lub całkowitym pozbyciu się ich.

Czy wiesz jak usunąć przebarwienia skóry? fot. Fotolia

Najlepszym środkiem, który z pewnością dostępny jest w każdej kuchni, to cytryna. Może być stosowana bezpośrednio na skórę albo może być składnikiem innego środka.

Jeśli chcesz zredukować przebarwienia po trądziku lub pryszczach, przecieraj twarz skórką z cytryny. Po skończeniu , pozostaw skórę na około 10 minut. Najlepszy efekt osiągniesz, jeżeli będziesz to robić regularnie.

Kolejnym domowym sposobem na zredukowanie przebarwień i poprawienie wyglądu cery jest maseczka z  dwóch  pełnych łyżek mąki z ciecierzycy, szczypty kurkumy, kilku kropelek soku z cytryny i łyżki twarogu. Całość należy dobrze wymieszać na jednolitą masę i nałożyć na twarz. Jeśli maseczka będzie stosowana regularnie, szybko zauważysz zmiany.

Właściwości wybielające mają surowe ziemniaki. Starte ziemniaki zetrzyj na tarce, zawiń w szmatkę i odciśnij  z soku. Odciśnięte ziemniaki połącz  z kilkoma kroplami soku z cytryny i miodem, po czym nałóż na twarz. Maseczki nie musisz nakładać na całą twarz. Możesz ograniczyć się tylko do miejsc z przebarwieniami. Zmyj po 20 minutach. Jeśli chcesz zmniejszyć  przebarwienia spowodowane nadmiernym opalaniem i poparzenia, nałóż maseczkę na całą twarz.

Prostym sposobem na walkę z przebarwieniami jest mieszanka soku pomidorowego i soku z cytryny. Można ją przechowywać w naczyniu w lodówce. Codziennie za pomocą wacika przecieraj twarz. Z pewnością  uda Ci się stopniowo rozjaśnić kolor skóry  oraz zmniejszyć przebarwienia.

 Niedoskonałości skóry możesz zredukować, stosując regularnie maseczkę z miodu, soku z cytryny i odrobiny kurkumy.

Na  złagodzenie trądziku, pozbycie się pryszczy i czyraków możesz zastosować maseczkę z sandałowca i wody różanej. Drzewo sandałowca ma właściwości wybielające, dlatego nadaje się do usuwania przebarwień i utrzymania jasnej karnacji skóry.

 Skuteczna w walce z przebarwieniami jest również maść z liści miodii indyjskiej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (18)
/10 miesięcy temu
W moim przypadku pomogły odpowiednie zabiegi w Studiu Urody Gaja Kluczbork. Dla mnie bezapelacyjnie najlepszy gabinet w leczeniu przebarwień.
/2 lata temu
również uzywałam alaclarin i pomógł mi, tylko trzeba go troche dłużej stosować po 2-3 tygodniach nie będzie od razu piorunującego efektu,a le warto troche dłużej go stosować, bo opłaca się.
/2 lata temu
dla mnie wybawieniem okazał się być żel alaclarin,a zawsze sądziłam że naturalnymi składnikami uda mi się ich pozbyć,a le się przeliczyłam. Tego żelu używałam codziennie, działa on stopniowo trzeba go troche dłużej używać, ja jakieś półtora miesiąca,a le efekt jets bardzo ładny.
POKAŻ KOMENTARZE (15)