Czy wiesz, które lakiery do paznokci zawierają szkodliwe składniki?

Wyniki testu są bardzo zaskakujące.

Małgorzata Machnicka / 5 miesięcy temu
Lubicie malować paznokcie prawda? My uwielbiamy. Manicure w modnym kolorze potrafi odmienić najzwyklejszą stylizację złożoną z dżinsów i białego t-shirtu. No tak, ale czy zastanawiałyście się czasem od czego zależy to, ile lakier trzyma się na płytce paznokcia, dlaczego niektóre z nich są bardziej błyszczące a inne mniej, dlaczego niektóre z nich mają silniejszy zapach od innych. Wszystko oczywiście zależy od składników lakieru. Wybrałyśmy 8 popularnych produktów z niskich i średnich półek cenowych. Wyniki są dość zaskakujące, ale zapoznajcie się najpierw z listą szkodliwych składników.

8 najmodniejszych zdobień na paznokciach

  • Formaldehyd - czyli inaczej aldehyd mrówkowy. Substancja używana w lakierach do paznokci, aby pobudzić go do wzrostu, wzmocnić i utwardzić. Ma również zastosowanie w innych kosmetykach, ponieważ świetnie odkaża i działa bakteriobójczo. Wykazuje działanie silnie alergizujące na skórę. W przypadku stosowania odżywek czy lakierów do paznokci może powodować przesuszenie skórek wokół paznokci i wysypki, a nawet onycholizę – oddzielenie płytki paznokciowej od łożyska.
  •  Toluen - składnik odpowiedzialny za równomierne rozprowadzenie lakieru. Jest toksyczny dla układu oddechowego, krwionośnego oraz nerwowego. Może wywoływać podrażnienie oczu i skóry. Szczególnie zakazany w ciąży, gdyż może mieć negatywny wpływ na rozwój płodu.
  • Kamfora - odpowiedzialna jest za błyszczące wykończenie. Może powodować reakcje alergiczne, mdłości i bóle głowy. Składnik ten jest stopniowo wycofywany z receptur większości kosmetyków na rynku.

Manicure jak z salonu wykonany w domu?

Istnieją oczywiście lakiery, które są niemal zupełnie nieszkodliwe, niestety najczęściej są bardzo drogie. Brytyjska marka Butter London ma w swojej ofercie aż 60 odcieni, ale cena za sztukę to mniej więcej 90 zł. Nietoksyczne lakiery znajdziecie również w ofercie marek Scotch, NCLA czy Zoya.

Manicure magnetyczny
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 miesiące temu
dokładnie są takie same cenowo a chociaż bezpieczne :) Nie ma co kupować jakiś lakierów na bazarze, które stoją raz w -10 stopni raz w + 30 stopni.
/2 miesiące temu
Jak wpadłam na ten artykuł to tez od razu wpadło mi na myśl Makear :) cieszę się, że używam bezpieczniejszych lakierów niż te co istnieją na rynku. A cena ich jest identyczna do pozostałych
/3 miesiące temu
tak Makear ma badane dermatologicznie lakiery, są dobre jakościowo. Bardzo lubię ich pędzelek który idealnie rozprowadza lakier na paznokciu dzięki czemu nakłądam go tyle ile trzeba.
POKAŻ KOMENTARZE (1)