Sposoby na łamliwe paznokcie

Jeśli kruche, łamliwe paznokcie to twój problem, przeczytaj, co radzi ekspert!

Największymi wrogami ładnej, zwartej płytki są woda i detergenty. Paznokcie niszczą się dziesięć razy szybciej niż skóra dłoni. Dlatego do zmywania i prania ręcznego zawsze zakładaj gumowe rękawiczki.

Paznokcie osłabia także aceton, składnik niektórych zmywaczy do paznokci. Dlatego wybieraj bezacetonowe, z zawartością ochronnych wyciągów roślinnych.

Sposoby na łamliwe paznokcie:

  • dobrą formę przywrócą paznokciom odżywki w postaci lakierów i olejków, które pogrubią i utwardzą delikatne płytki, dzięki czemu będą bardziej odporne na uszkodzenia. Składnikami tych preparatów są kompleksy witaminowe, wyciągi roślinne, proteiny. Sięgaj po odżywkę trzy razy w tygodniu – wystarczy nałożyć jedną warstwę.
  • odżywkę możesz też zrobić sama. Pół szklanki oliwy z oliwek i 2 łyżki suszonego skrzypu ogrzewaj przez 30 minut w garnuszku wstawionym w większe naczynie wypełnione wodą. Przecedź i wystudź. Mocz paznokcie raz w tygodniu przez 15 minut. Preparat można przechowywać w lodówce.
  • warto raz na jakiś czas nawilżać paznokcie specjalnymi olejkami, które pomogą również zadbać o suche skórki
Uwaga! Wzbogać dietę w krzem (pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż) lub sięgnij po suplementy diety.
SKOMENTUJ (7)
HIT 2016! Perfekcyjne nailfie
KOMENTARZE (7)
oliwia22/9 miesięcy temu
Na moje paznokcie odżywki Sally Hansen też działaja swietnie i jestem naprawde zadowolona, wiec spokojnie mozecie i Wy spróbowac.
dominika/10 miesięcy temu
Jesli chcecie je wzmocnić to tutaj zdecydowanie pomoze odzywka od Sally Hansen. Ja kupiłam taka w niebieskiej buteleczce. Jest swietna i naprawde juz po 2 tygodniach widziałam efekty.
weronika/2 lata temu
Na słabe, łamliwe paznokcie pomoże przede wszystkim odpowiednie odżywianie i nieszkodzenie paznokciom. Unikanie częstego malowania, ostrych zmywaczy i metalowych pilniczków (najlepsze są szklane pilniczki). W komentarzach polecane są różne suplementy diety. Z tabletkami trzeba rozsądnie postępować. Myślę, że rozsądniej po prostu zacząć się dobrze odżywiać.
POKAŻ KOMENTARZE (7)