Błędy w manicure, które popełniają wszystkie kobiety!

Wyeliminuj je już dziś

Karolina Kalinowska / 7 miesięcy temu
Błędy w manicure, które popełniają wszystkie kobiety! fot. FREE/kolaż polki.pl

1. Piłujemy paznokcie w jedną i drugą stronę

Znamy to wszystkie! Przecież to najłatwiejszy i najszybszy sposób. Jednak okazuje się, że może zaszkodzić naszym paznokciom. Jak? Jest przyczyną powstawania nierówności na powierzchni płytki i przyczynia się do ich osłabienia. Od teraz piłuj paznokcie w jednym kierunku. Najlepiej od boku w kierunku środka.

2. Zapominamy o odtłuszczeniu płytki

Wbrew pozorom to bardzo ważny element manicure. Gdy o nim zapomnimy lakier nie będzie odpowiednio "przylegał" do płytki paznokcia. Przez to będzie mniej trwały, a podczas jego nakładania na paznokciu mogą pojawić się pęcherzyki powietrza. Dlatego przed aplikacją lakieru bazowego koniecznie przetrzyj paznokieć wacikiem nasączonym alkoholem lub acetonem.

3. Pomijamy lakier bazowy

Lakier bazowy nie tylko chroni płytkę paznokcia przed przebarwieniami, ale również wydłuża trwałość manicure.

4. Nakładamy za dużo lakieru

Co za dużo to nie zdrowo - ta ponadczasowa zasada dotyczy również lakieru. Dlatego dokładnie usuńcie jego nadmiar z pędzelka. Dzięki temu będzie wam łatwiej precyzyjnie pomalować paznokcie. Przecież żadna z nas nie lubi zalanych lakierem skórek i nieestetycznych plam pod paznokciami.

5. Za szybko nakładamy kolejną warstwę lakieru

Przed nałożeniem kolejnej warstwy powinnyśmy odczekać min. 2 minuty. Dzięki temu skrócimy czas końcowego suszenia paznokci. Jeżeli nie macie nawet tych kilku minut, to wypróbujcie preparaty przyspieszające wysychanie lakierów. Jednak pamiętajcie, że można je aplikować dopiero na top coat!

6. Top coat? A co to takiego?

To stosunkowo nowy produkt na naszym rynku, dlatego jeszcze bardzo często o nim zapominamy. Jednak jeżeli spróbujecie go raz, nie będziecie chciały się z nim rozstać. Sprawia, że lakier trzyma się na paznokciach znacznie dłużej i nadaje im niesamowity blask. Jeżeli zależy wam na błyskawicznym odświeżeniu manicure, to nakładajcie go na paznokcie raz na 2-3 dni.

 

Friday Mani #nail #nails #nailpolish #nailspapoland

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Nail Spa Marzena Kanclerska (@nailspapoland)

Więcej naszych trików:

Jaka witamina powinna być w twoim kremie? Oto następczyni witaminy C! Kosmetyki, które poprawiają wygląd skóry!

Kosmiczny manicure na lato
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/2 miesiące temu
No tak, różne rzeczy robi się z powodu braku świadomości. Ja robię hybrydy i długo nie wiedziałam, że nie tylko profesjonalizm w robieniu, ale też jakość lakierów ma znaczenie. Teraz mam takie z wyższej półki, z Makear, i widzę różnicę!
/2 miesiące temu
to coś musisz źle robić, lub masz słabe lakiery. Ja mam lakiery z makear i utrzymują mi się 3 tygodnie. Na początku matowię płytkę blokiem, odtłuszczam baza, color x2 top i odtłuszczam. Każdą warstwę utwardzam pod lampą na 60s.
/4 miesiące temu
Normalne lakiery trzy maja się u mnie 2 dni i nie ważne czy zrobią jak tu napisali czy nie. Hybrydy trzymaja się 3 dni :(
POKAŻ KOMENTARZE (6)