Paznokcie żelowe - sprawdź czy warto wykonać paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe fot. Fotolia
Poznaj plusy i minusy tej metody przedłużenia paznokci. Co o niej sądzą jej przeciwniczki i zwolenniczki?
Małgorzata Machnicka / 16.08.2016 14:23
Paznokcie żelowe fot. Fotolia
Paznokcie żelowe to metoda mniej inwazyjna niż akryl, lecz również mniej trwała. Przeczytaj o wadach i zaletach żelowych paznokci.

Co to są żelowe paznokcie?

Żel nakłada się na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia. Żel twardnieje pod wpływem światła UV już po kilku sekundach naświetlania, po 2-3 minutach osiąga finalną twardość.

Paznokcie żelowe czy akrylowe?

Żel nie jest tak silnie spojony z płytką paznokcia jak np. akryl. Jest to zarówno plus, jak i minus tej metody - w zależności od tego na czym Wam najbardziej zależy - czy na trwałości czy kondycji paznokci. Paznokcie żelowe wyglądają bardzo naturalnie - są przezroczyste, ale niezbyt odporne na wszelkie uszkodzenia. Przy mocniejszym uderzeniu paznokieć po prostu pęka.

Trwałość paznokci żelowych

Żelowe paznokcie wytrzymują zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. W tym wypadku dużo zależy od naszego trybu życia i tempa wzrostu paznokci. Żel najlepiej trzyma się na zadbanych, mocnych płytkach. Paznokcie odrastają i trzeba je regularnie uzupełniać. Pamiętajcie, że gdy na długo pozostawicie żel bez opieki manicurzystki, paznokcie po prostu odpadną.

Usuwanie paznokci żelowych

Odradzamy usuwanie paznokci żelowych w domu. Najlepiej jeśli zajmie się tym profesjonalistka. Niektóre z kobiet liczą, że żelowe paznokcie po prostu odpadną...Tak pozostawione paznokcie mogą zahaczać się i łamać, niszcząc nasze naturalne paznokcie.

Paznokcie żelowe - cena

Średnio za taki manicure trzeba zapłacić od 50 do 120 zł.

Ważna rada

Żelowe paznokcie można tak samo malować i zdobić jak naturalne. Pamiętajcie jednak, że lakier zmywamy zawsze bezacetonowym zmywaczem, ponieważ aceton rozpuszcza masę żelową.

Redakcja poleca

REKLAMA