Zasady stylizacji

Czy warto poznać zasady stylizacji? Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoja znajoma, mimo że ma taką figurę, jak Ty, wygląda dużo szczuplej i bardziej proporcjonalnie - tak. Dowiedz się, jakie sztuczki stosuje! To przecież tylko kilka prostych zasad, a efekty są naprawdę niesamowite!

Niezależnie od tego, czy masz krótkie nogi, szerokie biodra, czy mały biust, możesz wyglądać idealnie. Musisz zastosować się tylko do kilku podstawowych zasad.

Zobacz także: Kreacje Yoshe

Podczas zakupów pamiętaj, że:

  • poziome linie poszerzają (chodzi tu nie tylko o wzory na tkaninie, lecz także o pasek, zakończenia butów czy ubrań oraz różnego rodzaju bransoletki); linia pozioma pod biustem powiększa go;
  • pionowe linie wyszczuplają (zarówno pionowe wzory na ubraniach, jak i rozcięcia w spódnicy, guziki (jeden rząd – już dwa rzędy poszerzają), podłużna biżuteria (wisiorki, kolczyki);
  • połyskliwe materiały poszerzają (dotyczy to zarówno bluzek, spódnic, spodni, jak i rajstop);
  • ciemne tkaniny wyszczuplają, a jasne poszerzają;
  • duże wzory pogrubiają, a drobne wyszczuplają;
  • detale takie jak kokardy, falbany, ozdobne paski, kolorowa i duża biżuteria przykuwają uwagę;
  • dekolt w kształcie litery V wyszczupla i wydłuża sylwetkę.

Zobacz także: Dlaczego lepiej nie nosić satyny?

Jeśli masz nieproporcjonalną budowę ciała, wybieraj materiały, wzory i dodatki wyszczuplające tylko na te partie ciała, które są za szerokie i odwrotnie, tzn. jeżeli masz na przykład bardzo mały biust i szerokie biodra, nie zakładaj sukienki w pionowe paski. Taki wzór niech ozdabia tylko spodnie albo spódnicę (wyszczupli wówczas same biodra), a bluzka najlepiej jak będzie z wcięciem pod biustem (efekt powiększający). Tym sposobem uzyskasz kształty niemal idealne!

Jak powinna wyglądać stylizacja męskiej fryzury?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)