Jak nosić panterkę?

Jesień przynosi ciemniejsze i bardziej stonowane kolory: zielenie, beże, szarości… Żeby nie było zbyt nudno możemy nosić nadal modną panterkę. To wzór ciekawy, ale i… niebezpieczny! Przez niektórych wciąż jest uznawany za kiczowaty, ale moda nieustannie po niego sięga. Panterka panterce nierówna. Zależy też, kto ją zakłada i do czego.
/ 16.09.2010 08:53

EMO szał czyli panterka w wydaniu młodzieżowym

Zacznijmy od panterki w wydaniu młodzieżowym. Subkultura emo zafascynowana jest czaszkami i panterką. Zarówno pierwszy, jak i drugi wzór zostały w tym przypadku doprowadzone do granic kiczu. Panterka łączy się nie z naturalnym beżowym czy brązowym tłem, a z różem, błękitem czyli z każdym kolorem, który nie kojarzy się ze zwierzęcą maścią. Może być także utrzymana w tonacji pastelowej. Reguły? Nie ma żadnych reguł! Skoro panterka została połączona z seledynem, to reszta ubrania może być eklektyczną mieszanką stylów. Dozwolone jest zabrnięcie w jeszcze większy chaos. Przy takiej mieszance trzeba bardzo uważać. Polecamy tylko nastolatkom.

Zobacz także: Jaki makijaż pasuje nastolatce

Gorąca czerrrrrwona pantera

Skoro dla niektórych połączenie panterki z zielenią to największe faux pas, to w stronę jakiego koloru możemy się udać, żeby się nie zbłaźnić? Niech naszym kryterium będzie „drapieżność”, a wtedy odpowiedź sama przyjdzie na myśl: czerwień! To propozycja raczej na randkę lub szalony wieczór z przyjaciółkami. Dalej nie jesteście przekonane co do tego pomysłu? W takim razie odsyłamy chociażby do butów J. Lo – ona doskonale czuje takie zestawienie. To, czy pójdziecie za radą wielkich tego świata, czy zaufacie własnemu gustowi, zależy tylko od Was. Czerwoną panterkę możecie dozować. Nie musi to być od razu czerwony strój od stóp do głów. Wystarczy akcent w dodatkach, jakiś szczegół.

Zobacz także: Jak rozpalić zmysły i nosić czerwień?

Dodatki w cętki

Dobrym pomysłem jest właśnie naszym zdaniem wykorzystanie panterki w dodatkach. Stonowany ubiór, gładkie uczesanie, a do tego lamparcie ramki okularów lub apaszka w cętki to strzał w dziesiątkę! Nie bójmy się tej formy zdobień. Potrafi ona ożywić nasz strój, nie narażając nas przy tym na krytyczne spojrzenia na ulicy. Niezwykle urokliwie wyglądają broszki, które mają w oczku koci wzór lub też drobne kolczyki w cętki.

Postaw na jeden wzór. Nie łącz panterki z kratą, grochami czy paskami. To wyższa szkoła modowej jazdy, na co dzień chyba nie do zastosowania w praktyce.

Naturalne barwy zwierzęce

Możemy wybrać też naturalne barwy zwierzęce. Wówczas jeśli brązowe cętki i beżowe tło, to również reszta stroju powinna być zachowana w takich kolorach. Bluzka, sukienka, spodnie, legginsy, płaszcz, żakiet – jeżeli któreś z tych ubrań pokrywa panterka, to reszta elementów musi być zdecydowanie spokojniejsza. Ważny jest również materiał, z którego ubranie jest uszyte. Seksowna sukienka może błyszczeć, jednak bluzka do pracy nie powinna mieć dużego dekoltu i być uszyta z eleganckiego materiału. Nawet w wersji klasycznej odpada przy oficjalnych spotkaniach czy np. rozmowach kwalifikacyjnych. To jest „oczywista oczywistość”! Dodatki – tylko czarne lub beżowe.

Co za dużo, to niezdrowo. Dobrze, jeżeli tylko jeden element naszego stroju będzie zdobiła panterka.

Redakcja poleca

REKLAMA