Czy wiesz jak ustalić rozmiar stanika?

Prawidłowo dobrany rozmiar stanika sprawia, że biust odpoczywa i jest ładnie wyeksponowany. Żeby wybrać odpowiedniej wielkości biustonosz, powinnaś znać dwa wymiary – obwód klatki piersiowej pod biustem i rozmiar miseczki. Jak je zmierzyć?

fot. Czy.wieszjak.pl

Zapamiętaj co oznaczają oznaczenia na metce, np. 75 B. Liczba na to obwód twojej klatki piersiowej pod biustem, a literka to rozmiar miseczki. Najmniejsza to A.

Biustonosz powinien być dopasowany zarówno w obwodzie pod biustem jak i w obwodzie w biuście.

Weź centymetr krawiecki i zmierz się na wydechu pod biustem. Nie zaokrąglaj zapisanej wartości do najbliższego standardowego rozmiaru!

Następnie zmierz się luźno w najszerszym miejscu w biuście (na piersiach).

Od obwodu pod biustem odejmij 3 centymetry (jeżeli masz więcej tłuszczyku na żebrach, nawet 5 cm), ponieważ stanik z czasem rozciąga się i staje się luźniejszy. Poza tym biust podtrzymuje przede wszystkim obwód pod piersiami ( nie ramiączka), dlatego stanik w tym miejscu powinien być ciaśniejszy.

Rozmiar miseczki – ustalisz go odejmując mniejszy obwód od większego. Jeżeli różnica między obwodami wynosi ok. 10-11 cm - masz miseczkę A; 12-14 cm - miseczka B; 14-16 cm – C, 16,5 – 19 cm – D i tak dalej, aż do R. W stanikach produkcji polskiej rozmiar miseczki rośnie co 2 cm.

5 pomysłów na sylwestrową stylizację
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)