Co spakować do torby na majówkę?

Wybierasz się na majówkę? Czy jesteś pewna, że spakowałaś do torebki wszystko, co powinnaś? Sprawdź naszą listę.

Co spakować do torby na majówkę?

Filtr przeciwsłoneczny – koniecznie. Majowe słońce bywa zdradliwe, samo posmarowanie się filtrem rano nie wystarczy, jeśli będziesz przebywać na powietrzu przez wiele godzin. Smaruj kremem z filtrem przeciwsłonecznym wszystkie odsłonięte części ciała, nawet jeśli słońce tylko co jakiś czas wychodzi zza chmur. Twoja cera za kilka lat będzie Ci wdzięczna. Jeśli chcesz się opalić, i naprawdę nie chcesz używać wysokich filtrów (wbrew powszechnej opinii, używając kremy z wysokim SPF nadal się opalasz, zmniejszasz jednak ryzyko poparzenia i uszkodzenia skóry), to zamiast kremu z wysokim filtrem (powyżej 50 SPF), wybierz niższy, ale nie niższy niż 15-25 SPF (i regularnie go nakładaj).

Zobacz także: Jak kremy i olejki do opalania wypadają w testach?

Okulary – na promieniowanie słoneczne narażone są też nasze oczy, więc je także chroń. Naśladuj gwiazdy, gdy świeci słońce, zawsze nakładaj na nos okulary z ciemnymi szkłami (uwaga, sprawdź oznaczenie na szkłach, powie Ci, w jakich warunkach atmosferycznych okulary zapewnią Ci ochronę). Jeśli argument o ochronie Cię nie przekonuje, może fakt, że dobrze dobrane okulary słoneczne dodadzą Ci klasy, tajemniczości i uroku, pomoże Ci zmienić zdanie. Dziś nawet okulary korekcyjne bywają pokryte warstwami filtrów chroniących przed promieniowaniem.

Kapelusz – bardzo modny w tym sezonie. Łączy przyjemne z pożytecznym. Dodaje tysiąc punktów do stylu, a jednocześnie chroni głowę przed słońcem. Jeśli ma duże rondo, to chroni także oczy.

Parasolka – opcjonalnie. Zgodnie z powiedzeniem: „Parasol noś i przy pogodzie”. Jeśli prognoza zapowiada możliwość deszczu, koniecznie zabierz ze sobą składaną podróżną parasolkę.

Sweterek lub wiatrówka – ranki i wieczory są wciąż chłodne, jeśli planujesz późny powrót do domu, koniecznie weź coś cieplejszego. Bawełniany sweterek jest lekki i zajmuje niewiele miejsca w torbie.

Koniecznie sprawdź prognozę pogody w miejscu, do którego się wybierasz na majówkę. Przezorny zawsze ubezpieczony! Będziesz wiedzieć, jak się ubrać i co spakować do torebki.

Chusteczki odświeżające/antybakteryjny żel do mycia rąk bez spłukiwania, chusteczki higieniczne – koniecznie, chyba nie trzeba Cię przekonywać?

Środek przeciw komarom, kleszczom i owadom – niestety, komary zaczynają swoją aktywność w maju, jeśli nie chcesz, by latające owady zepsuły Ci miły wypad za miasto, do torebki włóż sprawdzony środek przeciw owadom. Jeśli wybierasz się do lasu, koniecznie pamiętaj o zabezpieczeniu się przeciw kleszczom.

Gumy do żucia/tic-taki – to raczej dla komfortu, ale zawsze się przydają, gdy nie możesz umyć zębów po jedzeniu lub przekąsce.

Tabletki przeciwalergiczne – natura niektórym szkodzi. Jeśli masz alergię, pamiętaj o zabraniu ze sobą tabletek. Jeśli jesteś uczulona na jad pszczoły lub osy, to zawsze powinnaś mieć przy sobie leki przeciwwstrząsowe. Niestety, osy, pszczoły, trzmiele i szerszenie pojawiają się w Polsce, gdy temperatura powietrza przekroczy 10 stopni Celsjusza.

Butelka wody – nawet jeśli planujecie posiłek w restauracji lub przydrożnej knajpce, warto mieć ze sobą butelkę wody.

Aparat fotograficzny – dobrze uwiecznić miło spędzone chwile. Maj bywa tylko raz do roku.

Udanej majówki!

Zobacz także: Jak tanio dopasować garderobę do nowych trendów?

Tagi: majporady
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)