Sposoby na matowe włosy

Zdrowe włosy lśnią naturalnym blaskiem. Co zrobić, gdy są matowe? Radzi fryzjer!

Sposoby na matowe włosy fot. Medium

Mam zdrowe mocne włosy, niestety, bez połysku. Jak o nie dbać, by nie były matowe? Weronika


Do mycia włosów używaj przegotowanej wody – jedną z przyczyn matowienia włosów może być bowiem twarda woda. Do spłukiwania warto obniżyć jej temperaturę – chłodna skutecznie domyka łuski włosów.


Do ostatniego płukania można dodać 2 łyżki octu lub soku z cytryny, pasma będą wtedy gładkie i lśniące.


Potem mokre włosy trzeba delikatnie odcisnąć, a następnie owinąć ręcznikiem.


Kiedy przeschną, suszyć suszarką, kierując strumień powietrza zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, nigdy pod włos! Unikaj też czesania włosów gęstymi szczotkami – zaczepiają o łuski włosów i uszkadzają je.


Warto wiedzieć, że włosy tracą blask także wówczas, gdy brak w naszej diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Można je znaleźć w rybach, olejach roślinnych i orzechach.Izabela Hendrych, fryzjerka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/2 tygodnie temu
Dobrze napisane - muszą być zdrowe. Moje bardzo wypadały, łamały się i były matowe. A wszystko przez niedobór biotyny. Ale wystarczyło kilka miesięcy z lekiem biotebal i jest duża poprawa. Wypadanie włosów się zahamowało, są mocniejsze i błyszczące.
/2 lata temu
oo Marlena, ja tez stosowalam ta maske :3 znakomite efekty dawała, baaaardzo polecam ;D
/2 lata temu
Polecam serdecznie maskę z wyciągiem z bambusa firmy Chantal ! Poprawia kondycję włosów, przywraca elastyczność, poglębia barwę,nawilża włosy, widac to juz po paru użyciach, ja stosuję od 3 miesięcy i jestem zadowolona, więc chciałam się podzielić :D
POKAŻ KOMENTARZE (5)