Sombre a ombre - czym różnią się te dwie metody koloryzacji?

Sombre od ombre różni się przede wszystkim rozłożeniem na włosach jaśniejszych pasemek. Jest również mniej kontrastowe i zdecydowanie bardziej naturalne od ombre.
Małgorzata Machnicka / 22.01.2021 08:01

Sombre i ombre pokochały kobiety na całym świecie. I nic dziwnego, te dwie metody koloryzacji mają same zalety - włosy wyglądają jak muśnięte słońcem - a wy jakbyście właśnie wróciły z wakacji. 

Sombre odmładza i dodaje włosom objętości. Jest również łagodniejsze i mniej kontrastowe od ombre. Czym jeszcze różnią się od siebie?

Na czym polega koloryzacja sombre?

Rozjaśniane pasemek zaczyna się kilka centymetrów od skóry głowy, dzięki czemu efekt jest bardzo naturalny. Nie jest to jednak typowy „odrost", a raczej efekt włosów rozjaśnionych słońcem.

Koloryzacja sombre wymaga dobrania jaśniejszych odcieni, niż naturalne włosy o maksymalnie 3 tony. Kolory przenikają ze sobą - cienkie pasemka mieszają się tak, że nie są widoczne między nimi granice.

Na czym polega koloryzacja ombre?

Przy ombre różnica w odcieniach sięgać może nawet 6-7 tonów. Tu najjaśniejsze są końcówki włosów, które stopniowo ciemnieją ku górze. Rozjaśnianie kończy się mniej więcej w połowie długości włosów.

Kobiety, które chcą wyglądać modnie, uwielbiają te ubrania! Zgarnij kod rabatowy About You i zyskaj nawet kilkadziesiąt procent na zakupach.

Czym się rożni sombre od ombre?

Czym się różni sombre od ombre? Przede wszystkim tym, że sombre jest o wiele bardziej naturalne. Końcówki są najjaśniejsze, ale przy zachowaniu efektu bardzo stopniowego i naturalnego rozjaśnienia.

Ponadto, w sombre ważne jest to, żeby refleksami pokryć przede wszystkim zewnętrzną część włosów - od spodu powinny zostać naturalnie ciemniejsze.

Klasyczne ombre jest nieco bardziej „płaskie", włosy rozjaśniane są na całej objętości pasma. Włosy farbowane metodą sombre są optycznie gęściejsze i odejmują lat.

ombre a sombre
fot. Adobe Stock/po lewej: ombre, po prawej: sombre

Zarówno na ombre jak i sombre mogą sobie pozwolić wszystkie kobiety, niezależnie od koloru (chociaż najłatwiejsze zadanie mają ciemne blondynki i szatynki) i długości włosów. Zrezygnować z nich muszą jedynie właścicielki bardzo krótkich włosów.

Obie metody mają tylko jedną wadę - lepiej nie eksperymentować z nimi w domu, ale udać się do doświadczonego fryzjera. Takie farbowanie wymaga sporych umiejętności, a koloryzacja w domu może zakończyć się rozczarowaniem.

Więcej o włosach:
Jak podnieść włosy u nasady?
Najlepsze zabiegi na włosy

Redakcja poleca

REKLAMA