POLECAMY

Poznaj pięć zasad wiosennej pielęgnacji włosów!

Co zrobić, żeby włosy po zimie były odżywione, piękne i zdrowe? O wiosennej pielęgnacji włosów oraz o tym, jakie kolory na naszych głowach są najmodniejsze w tym sezonie mówi mistrz fryzjerstwa Paweł Matracki, ekspert marki Biovax L’biotica.

włosy

fot. Fotolia

Jakie masz włosy po zimie?

Włosy po zimie są przesuszone i matowe, końce częściej niż podczas pozostałych pór roku  rozdwajają się i łamią, a fryzura puszy się.

Winić należy uszkodzenia mechaniczne, silne wiatry, niskie temperatury na zewnątrz i suche powietrze ogrzewanych zimą pomieszczeń. Do kiepskiej kondycji włosów przyczynia się niewłaściwe ich traktowanie, szczególnie intensywnymi zabiegami chemicznymi, a nawet nieumiejętna pielęgnacja. Co więc zrobić, aby włosy mogły odzyskać siły?

Po pierwsze: oczyszczamy włosy z wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru środków do stylizacji

Jest to niezbędna czynność, by przygotować fryzurę do właściwego odżywienia po zimie. Taki zabieg ułatwi składnikom aktywnym, zawartym w środkach do pielęgnacji, wniknięcie głęboko do wnętrza włosa.

Po drugie: strzyżemy

Podcięcie włosów po zimie to konieczność! Końcówka włosa to jego najstarsza część i najdłużej narażona jest na uszkodzenia mechaniczne. Bezwzględnym sygnałem, który powinien zadecydować o cięciu, są rozdwojone końcówki. Brak strzyżenia w takiej sytuacji spowoduje dalsze rozdwajanie się włosów.

Po trzecie: profesjonalnie wykonana regeneracja

Taka regeneracja pozwoli na odbudowanie uszkodzonej struktury włosa. Poza codzienną pielęgnacją, myciem, szczotkowaniem i odżywianiem włosów, warto zastosować kurację regenerującą, która zagwarantuje długotrwałą poprawę stanu włosa i zlikwiduje ubytki w jego strukturze. Zabieg regenerujący sprawi, że włosy odzyskają kondycję, elastyczność, puszystość i połysk, a także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i właściwe nawilżenie.

Kuracje regenerujące powinny być wykonywane nie częściej niż raz na 2-4 tygodni. Warto wykonać je w salonie fryzjerskim, gdzie stylista dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu. 

Zobacz też: Jak pielęgnować końcówki włosów?

Po czwarte: właściwy kosmetyk do codziennej pielęgnacji

Szampon, odżywka do spłukiwania stosowana po każdym myciu, jak również maska nakładana regularnie (jednak nie częściej niż raz w tygodniu) powinny być dobrane indywidualnie do potrzeb włosów.

Po piąte (opcjonalnie): nowy kolor

Nie jest konieczny, ale z pewnością stanie się dopełnieniem wiosennej pielęgnacji. Co jest modne w tym sezonie?

Rządzą wielotonowe koloryzacje, z użyciem różnych odcieni tej samej barwy, dzięki którym włosy zyskają optycznej objętości. Ten sezon to czas czerwieni, fioletów, ciepłych brązów, chłodnych czekolad i rudości. Faworytem wśród blondów jest zdecydowanie zimna platyna, choć na ulicach zobaczymy też ciepłe odcienie jasnego beżu.

Zobacz też: Jaki skład powinny mieć dobre kosmetyki do włosów?

Zobacz też: materiały prasowe L'biotica/mn

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Oczywiscie oprocz tego mozna stosowac rozne preparaty wspomagajace wlosy, jak np: http://vitero.pl/pl/p/Beauty-Formula-90-tabl./161
/4 lata temu
Dla mnie najważniejsze jest podcięcie włosów i stosowanie odpowiedniej maski. Nie zauważyłam, aby szampon miał jakiś wpływ na kondycje, ale maska owszem. Rzadko która mi pasuje, większość za bardzo obciąża włosy. Do moich ulubionych należy maska do włosów suchych Biovaxa. Włosy po niej wyglądają naprawdę ładnie.