POLECAMY

Pielęgnacja włosów zimą

Specjalnie dla was znana stylistka fryzur - Jaga Hupało radzi, jak dbać o włosy zimą, by były elastyczne i lśniące.

Pielęgnacja włosów zimą fot. FREE
Mróz i silny wiatr bardzo niekorzystnie wpływają na włosy. Zimowym kłopotom zapobiegnie odpowiednia pielęgnacja.


Przetłuszczanie się włosów to najczęstszy problem, z jakim borykamy się zimą. Pomocna będzie zmiana szamponu. Wybierz głęboko oczyszczający i stosuj go raz na tydzień. Jeśli masz tłuste włosy, używaj oczyszczającego szamponu o łagodnym działaniu, który można stosować codziennie.


Uciążliwe jest także elektryzowanie i puszenie się włosów. Dotyczy to głównie włosów suchych i zniszczonych. Na szczęście jest ogromny wybór kosmetyków nawilżających.


O tej porze roku możesz wybierać także spośród kosmetyków zimowych, przeznaczonych specjalnie do walki z problemem elektryzowania się włosów. Pamiętaj jednak o tym, aby nie nakładać ich na skórę głowy, ale 10 cm od niej (inaczej włosy szybciej będą się przetłuszczały i staną się oklapnięte.)


Do stylizacji warto używać kosmetyków dyscyplinujących (anti-friz). Polecane są zwłaszcza dziewczynom z kręconymi włosami, zimą idealnie się przydają do ujarzmiania puszących się kosmyków. Możesz skorzystać także z profesjonalnej kuracji nawilżającej w salonie fryzjerskim.


Objętość zwiększą spraye i pianki unoszące włosy u podstawy (ich opakowania mają często specjalne końcówki ułatwiające aplikację). Dzięki nim oklapnięte włosy po zdjęciu czapki i przeczesaniu fryzury palcami wrócą do dawnej objętości. Susz włosy z głową skierowaną do dołu. Gorący strumień powietrza co prawda skraca czas suszenia, ale letni nie przesuszy włosów i zapobiegnie elektryzowaniu.


Porady udzieliła: Jaga Hupało - stylistka fryzur

Masz problem z włosami? Poradź się innych na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
mi zwłaszcza po zimię na sucha i zmęczoną skórę oraz na poprawę włosów pomaga skrzypolen z kwasem hialuronowym jest w super cenie i działą rewelacyjnie.