POLECAMY

Palm painting, czyli nowa metoda farbowania włosów. Robi wrażenie!

Efekty są powalające!

Małgorzata Machnicka / 3 tygodnie temu
Palm painting, czyli nowa metoda farbowania włosów. Robi wrażenie! fot. Fotolia

Już tłumaczymy o co chodzi. Palm painting, czyli inaczej palming to technika, która polega na nakładaniu farby na włosach rękami, bez użycia narzędzi takich jak szczoteczka czy grzebień. Jej pomysłodawcą jest Marcos Verissimo, stylista fryzur w salonie Neville Hair and Beauty w Londynie.

Beach wave bob to najmodniejsza fryzura sezonu!


Uzyskany efekt przypomina balayage, ale wygląda o wiele nowocześniej. Rozkładanie farby rękami powoduje bardzo naturalne przejścia kolorystyczne. Dłonie sprawiają, że farba łatwiej przenika do włosów, a dzięki masowaniu dzieje się to bardzo równomiernie. Całość wygląda  tak, jakby to słońce rozjaśniło nam włosy, a nie fryzjer. Choć wydawać by się mogło, że tego typu koloryzacja daleka jest od ideału, bo przypomina raczej niechlujny zabieg, to efekt jest naprawdę zaskakujący.


Pierwszą i najważniejszą zaletą palm paintingu jest to, że nie trzeba tak często odświeżać koloru. Jeżeli mamy przeciągnięty odrost, następną wizytę możemy zaplanować nawet za dłuższy czas niż trzy miesiące. Stworzone refleksy mogą jedynie tracić po pewnym czasie na blasku i to jest znak do tego, by wreszcie odświeżyć fryzurę.

Perłowe włosy to najnowszy hit Instagrama!

Ta metoda jest również dużo bezpieczniejsza dla włosów. Już sam sposób nakładania farby skraca czas trzymania jej na pasmach, więc środki rozjaśniające nie działają na nie zbyt mocno. Co o niej sądzicie? Nam bardzo się podoba!
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 tygodnie temu
Genialne jest to farbowanie i takie naturalne. Dobrze, że jestem umówiona do pani Kasi na sobotę do In Harmony, bo już wiem jaki chcę mieć kolor na włosach :)