POLECAMY

Niezwykłe zabiegi dla włosów – na które warto się zdecydować?

Twoje włosy są suche, wypadają lub wydają się zbyt oklapnięte? Sprawdź, czy może im pomóc któryś z tych zabiegów!
Niezwykłe zabiegi dla włosów – na które warto się zdecydować? fot. Fotolia

Mezoterapia

To bardzo modny zabieg, który wykonują specjalistyczne kliniki dermatologiczne oraz wysokiej klasy salony fryzjerskie. Jeśli się na niego zdecydujemy, wybierajmy tylko takie punkty, które zagwarantują dobry efekt i fachową opiekę.

Mezoterapia polega na wykonywaniu drobnych nakłuć w skórze głowy. W ten sposób stymuluje się ją do produkcji kolagenu i elastyny, które są naturalnymi budulcami włosów. Nakłucia są wykonywane różnymi metodami, ale najskuteczniejsza i najmniej inwazyjna jest ta oparta na inno-rollerze.

Mezoterapia znakomicie stymuluje wzrost i zagęszczenie włosów. Zabieg jest więc polecany głównie osobom, które narzekają na przerzedzenie fryzury lub mają problem z nadmierną utratą włosów.

Mezoterapia często jest uzupełniana aplikowaniem specjalnych preparatów, które mają zwiększać sieć naczyń krwionośnych w mieszkach włosowych. W ten sposób także pobudza się wzrost włosów. Różne zaawansowane środki, takie jak Oligopeptide-16, -5 czy -18 mają za zadanie wzmacnianie osłabionej łodygi włosa, rewitalizować mieszki czy nawet przeciwdziałać siwieniu. To prawdziwa bomba odżywcza dla naszych kosmyków. Zabieg jest oczywiście bezbolesny i przeprowadzany z dużą dbałością o nasz komfort.

Inner Effect – objętość przede wszystkim!

Jeśli narzekamy na mało efektowny wygląd fryzury, a nasze włosy są naturalnie cienkie i sprawiają wrażenie oklapniętych, pomyślmy o poddaniu się zabiegowi Inner Effect. To kuracja polegająca na dostarczaniu kosmykom ogromnej ilości lipidów i protein.

Kluczowy jest jednak odpowiedni dobór składników odżywczych zgodnie z naturalnymi potrzebami konkretnych włosów. Dlatego przed zabiegiem dokładnie oceniana jest struktura kosmyków.

Inner Effect jest kuracją w formie bardzo głębokiej regeneracji. Specjalista nakłada na włosy przygotowaną miksturę, a cały zabieg trwa zwykle kilkanaście minut. Efekt to dużo większa elastyczność i objętość włosów, a także uwydatnienie ich koloru. Zabieg ułatwia również układanie fryzury.

Zobacz też: Jak odczytywać składy kosmetyków do włosów?

Terapia keratynowa

Keratyna jest niezbędnym składnikiem dla prawidłowego wzrostu ludzkich włosów. Odpowiada za ich kondycję i zdrowy wygląd. Niestety, z czasem naszym kosmykom zaczyna jej brakować. Powody są bardzo różne, ale najczęściej wynika to z faktu wystawiania włosów na niekorzystne warunki atmosferyczne – szczególnie słońce i wodę. Sami także się to tego przyczyniamy, bez opamiętania stosując koloryzację, używając agresywnych środków pielęgnacyjnych i urządzeń do stylizacji.

Terapia keratynowa ma zatem przede wszystkim dostarczyć naszym włosom maksymalną dawkę ich naturalnego budulca. Oczywiście składnik ten znajdziemy w wielu kosmetykach, ale jego stężenie jest zbyt niskie, abyśmy mogli osiągnąć doskonały efekt. Terapia nam to gwarantuje.

Terapię keratynową zwykle uzupełnia się aplikacją specjalnych środków odżywczych z dużą zawartością aminokwasów, białek i olejków roślinnych. Doskonale przenikają one w strukturę włosa i przynoszą efekt jego wygładzenia.

Terapię keratynową warto zastosować wtedy, gdy czujemy, że nasze włosy są mocno przesuszone. Zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju włosów. Trwałość efektu jest zależna od jakości użytych kosmetyków. W przypadku tych najlepszych można liczyć nawet na pięć miesięcy zdrowego wyglądu włosów.

Inne niezwykłe zabiegi dla włosów

Każdy dobrej klasy salon fryzjerski, a także niektóre kliniki dermatologiczne, mają w swojej ofercie specjalistyczne zabiegi dla włosów. Różnią się one głównie rodzajem stosowanych kosmetyków, a także celem ich stosowania. Innych metod wymaga bowiem przypadek nadmiernej utraty włosów, jeszcze innych sytuacja, w której kosmyki są bardzo zniszczone po długoletniej koloryzacji.

Nigdy nie decydujmy się na konkretny zabieg bez konsultacji z fachowcem. Dobrej klasy specjalista zawsze najpierw zaprosi nas na rozmowę, oceni stan włosów i zaproponuje kurację dostosowaną do naszych potrzeb. Nie ma zabiegów uniwersalnych!

Bez względu na istnienie tak różnych kuracji wspomagających, pamiętajmy, że kondycję włosów wypracowuje się każdego dnia. Pamiętajmy więc o prawidłowej diecie, używaniu dobrej jakości szamponów i odżywek, a także unikaniu lokówek, prostownic i ciężkich preparatów stylizacyjnych.

Zobacz też: W jaki sposób przygotować napar i wcierkę na włosy?

Materiał został opracowany przez klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)