POLECAMY

Kawa na włosy?

Ostatnio przeczytałam na jakimś forum internetowym, że kawa bardzo dobrze odżywia włosy i przyspiesza porost? Czy to prawda?

Ostatnio przeczytałam na jakimś forum internetowym, że kawa bardzo dobrze odżywia włosy i przyspiesza porost? Czy to prawda?
Julita

Kawa wzmacnia włosy. Nie należy tego traktować dosłownie. Gdybyśmy chcieli uzyskać odpowiednie stężenie dobroczynnej dla mieszków włosowych kofeiny, musielibyśmy pić aż 60 filiżanek kawy dziennie! Zawarta w ziarnach kawy kofeina blokuje substancję, która uszkadza mieszki włosowe oraz stymuluje wzrost nowych włosów.

Płukanka do włosów z kawy szczególnie polecana jest dla brunetek oraz szatynek.
2 łyżeczki mielonej kawy zalać pół szklanki wrzątku. Następnie przelać przez papierowy filtr i dodać litr ciepłej wody. Po umyciu włosów szamponem należy przepłukać włosy mieszanką. Płukanka ożywia włosy, dodaje im blasku i kolorytu. A dzięki kofeinie, która poprawia mikro krążenie – pobudza wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Po zakończonym płukaniu włosów płukanką kawową włosy należy spłukać letnią wodą do czysta. Nie zaleca się pozostawiania kawy we włosach, gdyż mogą stać się lepkie i klejące.

Jedna rzecz jest pewna. Używanie kawy lub herbaty to ciekawa i raczej tania alternatywa koloryzowania ciemnych włosów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 miesiące temu
Czy stosowanie tego na włosach blond to dobry pomysł?
/7 lat temu
Czyzby pomysl z wizazu? musze wyprobowac czy faktycznie pobudza cebulki wlosow.
/3 lata temu
wypróbowany sposób na moce włosy efekty są widoczne
POKAŻ KOMENTARZE (1)