POLECAMY

5 zasad, o których musisz pamiętać przy koloryzacji włosów

Masz problem z odpowiednim doborem koloru farby do włosów? Pomożemy Ci w podjęciu decyzji - sprawdź, co radzi fryzjer!

5 zasad, o których musisz pamiętać przy koloryzacji włosów fot. Fotolia
Jak wybrać kolor farby do włosów, aby efekt był dokładnie taki, jaki chcesz? Oto lista rzeczy, które powinnaś wiedzieć zanim przystąpisz do koloryzacji.

Jak wybrać kolor farby do włosów?

  1. Kolory prezentowane na opakowaniach farb po zastosowaniu rzadko dadzą identyczny efekt (zwykle twoje włosy będą nieco ciemniejsze). Dlatego wybieraj kolor farby do włosów o ton jaśniejszy od tego, który ci się podoba. Pamiętaj też, że tak naprawdę tylko wtedy, gdy masz włosy w naturalnym kolorze, efekt może być przewidywalny.
  2. Jeśli masz rozjaśnione włosy i chcesz trochę je przyciemnić (uzyskując naturalny blond lub brąz), istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolor będzie miał delikatnie zielonkawy odcień. Dzieje się tak, ponieważ w farbach o naturalnych kolorach znajduje się duża ilość zielonych pigmentów – trzeba je zneutralizować. Kup dwie farby do włosów (jednej firmy!): jedną w "oczekiwanym" kolorze i drugą z dodatkiem czerwieni (np. bordo). Do wybranej farby dodaj ok. 3-4 cm tej czerwonej – to zneutralizuje zielone refleksy i da ciepły, naturalny odcień.
  3. Gdy chcesz mieć rudawe włosy, a jesteś rozjaśnianą blondynką, zmieszaj w tych samych proporcjach czerwoną farbę do włosów z taką, która ma na opakowaniu nazwę "średni brąz" lub "średni blond". Unikniesz w ten sposób efektu wściekle rudych włosów, a kolor będzie trwalszy.
  4. Dziewczyny, które mają włosy farbowane na czarno, przed zmianą koloru powinny poddać się dekoloryzacji w salonie (w zależności od nasycenia pigmentu potrzebne będą 2-3 zabiegi). W przeciwnym razie nowy kolor będzie niemal niewidoczny.
  5. Delikatne włosy są bardziej podatne na rozjaśnianie niż grube. Dlatego podczas ich rozjaśniania nie zakładaj na głowę plastikowego czepka i nie podgrzewaj włosów. Skróć czas trzymania farby na włosach do 5 minut.

Czytaj także:

Radził: Piotr Domosławski, fryzjer. Na podstawie artykułu z miesięcznika: Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (24)
/8 miesięcy temu
Wow chyba każdy głupi wie że jak zaczniesz farbować swój naturalny kolor włosów na obojętnie jaki to już nigdy nie wrócisz do swojego koloru włosów tylko on będzie taki jakby siwy
/3 lata temu
uważam że farbowanie włosów nie musi być tak szkodliwe, wystarczy znaleźć dobre farby. polecam te firmy chantal !
/3 lata temu
Dziewczyny nie farbujcie włosów ja po jednym farbowaniu wykonanym w chwili jakiegoś zaćmienia umysłu mam takie problemy z włosami że szok. Odradzam teraz każdemu mi po tym 1 farbowaniu rosną szare włosy, straciły kolor zupełnie chciałam tylko pogłębić kolor a to co przechodzę teraz po chwili jakiegoś oszołomstwa to masakra. Mam teraz takie wyrzuty sumienia, że przez własną głupotę zniszczyłam sobie włosy nieodwracalnie nie wiem jak to się mogło stać naprawdę dziewczyny zanim kiedykolwiek zafarbujecie sobie włosy to lepiej to dobrze przemyślcie bo potem będziecie żałować. Nie ulegajcie modzie i reklamom najładniejszy kolor to kolor naturalny nawet mysi i nie wierzcie w zapewnienia że farba nie wnika w cebulki otóż wnika włosy odrastają szare i nijakie, do tego szybciej siwieją a farby są tak toksyczne że głowa mała teraz jak czytam na ten temat dużo to aż się w głowie nie mieści szkoda że człowiek działając pod wpływem jakiegoś impulsu nie zastanawia się nad konsekwencjami, które mogą rzutować na całe dalsze życie dlatego mówię NIE FARBUJCIE WŁOSÓW i nie pozwalajcie swoim córkom dobrze Wam radzę ja się tak wkopałam że jestem teraz wrakiem człowieka na środkach uspokajających.
POKAŻ KOMENTARZE (21)