Jak walczyć z łuszczycą skóry głowy?

Łuszczyca rzadko nam się kojarzy ze skórą głowy. Jednak choroba bardzo często atakuje również to miejsce.

Jak walczyć z łuszczycą skóry głowy?

Choroba jest przewlekła i nie ma na razie sposobu, by ją wyleczyć. Objawy choroby są charakterystyczne i wiążą się z pojawianiem na skórze płaskich, okrągłych zaczerwienionych ognisk, które pokryte są białą (biało- srebrzystą) łuską.

Wielkość ognisk ulega zmianie, w okresie zaostrzenia choroby powiększają się i uwaga, nie są one zagrożeniem dla włosów. Jednak zmiany łuszczycowe na głowie nie wyglądają dobrze i ich leczenie jest dosyć kłopotliwe – nie wszystkie leki stosowane na inne partie ciała można zastosować na głowę, chodzi tu o względy estetyczne. 

Zobacz także: Jak sobie radzić z łupieżem?

Bardzo dobrze na leczenie wpływa wietrzenie skóry – leczenie klimatyczne i tu akurat ważne jest słońce, które pomaga w powrocie do zdrowia.

Kąpiel w morzu lub w warunkach domowych moczenie przez 15 minut skóry zaatakowanej przez łuszczycę w 6% solance (o temperaturze około 37 stopni Celsjusza), która może być zrobiona ze zwykłej soli spożywczej lub soli leczniczych, bardzo pomaga w zmniejszeniu objawów choroby.

W leczeniu łuszczycy korzysta się z fototerapii, a rozpoczęcie jakiekolwiek leczenia wymaga usunięcia łusek za pomocą specjalnych maści. Leczenie łuszczycy musi być prowadzone przez lekarza.

Zobacz także: Zioła do włosów

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.

Jakie są objawy białaczki?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Z pełnym przekonaniem o skuteczności mogę polecić fińskie produkty NuViSal na problemy skórne, w tym łuszczycę. Są już dostępne w Polsce. Warto wypróbować, nomen omen, na własnej skórze i cieszyć się zdrowiem. Ogromna skuteczność już po kilku tygodniach stosowania. Łuszczyca to problem, który można skutecznie rozwiązać. Proszę o opinię osób, które stosowały już produkt i informację, gdzie go zakupiły.
/3 lata temu
Witam, Pisze do Państwa ponieważ udało mi się opracować w zeszłym roku ziołowy preparat, oparty wyłącznie o polskie zioła, który w ciągu dwóch miesięcy skutecznie usuwa łuszczycę głowy. Od zeszłego roku zastosowało go kilkadziesiąt osób i u większości efekt kuracji jest doskonały. Co ważne remisja trwa do dziś. Działa nawet u osób które chorują od 40 lat, a przed zastosowaniem były bardzo sceptyczne, co jest zrozumiałe po doświadczeniach z innymi produktami dostępnymi na rynku. Można o tym poczytać na stronach stowarzyszenia osób chorych na łuszczycę Psoriasis: http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index.php?showtopic=7383&pid=180515&st=260&#entry180515 Stosowanie mojego preparatu jest proste, bezpieczne i nie uciążliwe. Za pomocą dołączonego atomizera nanosimy preparat na skórę głowy, zakładamy dołączony czepek na 2 godziny, a następnie myjemy głowę. Preparat nie powoduje żadnych podrażnień ani skutków ubocznych. Jest łagodny dla skóry i w 100% bezpieczny. Stosowanie opisałem dokładnie w dołączanej ulotce. Dodatkowe informacje zamieściłem na mojej stronie internetowej http://florapol.hbz.pl/preparat.html Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, a myślę że powinniście, to proszę o kontakt telefoniczny 604 446 790, lub mailowy: http://florapol.hbz.pl/kontakt.php O jego skuteczności można już poczytać na forach poświęconych leczeniu łuszczycy. Feliks Adamczyk florapol@hbz.pl
/6 lat temu
Moja mama ma okropne problemy z łuszczycą. Od wielu lat walczy już zaciekle z tą chorobą, ale jak dotąd nie udało jej się znaleźć odpowiedniego dermatologa. Dotąd wszyscy byli zwykłymi konowałami. Może ktoś może polecić jakiegoś specjalistę albo klinikę?