Kołtuny? Pozbędziesz się ich tymi sposobami!

Jeśli twoje włosy bardzo się plączą, możesz zastosować kilka metod na to, by zminimalizować powstawianie kołtunów. Sprawdź je!

/ 11 miesięcy temu
Kołtuny? Pozbędziesz się ich tymi sposobami!

Dzień dobry,

Moje włosy bardzo się plączą, szczególnie zimą. Mam z tym poważny kłopot, bo nie mogę ich rozczesać po myciu, a po kilku godzinach w ciągu dnia znów są splątane. Rozczesywanie jest bardzo nieprzyjemne. Co zrobić, by pozbyć się tego problemu? Jak o nie dbać? I na koniec: jak rozczesywać kołtuny, aby nie niszczyć włosów?

Wimini.

Zobacz też: Jak wiązać włosy do snu?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Plątanie włosów jest bardzo powszechnym problemem. Może mieć ono kilka przyczyn. Włosy plączące się należy otoczyć szczególną opieką.

Plątanie włosów często występuje w przypadku włosów cienkich i długich oraz rozjaśnionych. Dlatego też należy bezwzględnie pamiętać o używaniu odżywki nawilżającej podczas każdego mycia włosów. Odżywka nawilżająca wygładza włosy i ułatwia ich rozczesywanie. Dobrym sposobem jest też rozczesanie włosów jeszcze przed spłukaniem odżywki. Po umyciu włosów nie należy wycierać ich mocno ręcznikiem, a jedynie wycisnąć delikatnie nadmiar wody. Jeśli te sposoby nie pomogą, dodatkowo można użyć specjalnych preparatów w spray’u ułatwiających rozczesywanie.

Gdy końce naszych włosów są zniszczone, a łuski rozchylone, sprzyja to ich plątaniu i powstawaniu kołtunów. W tej sytuacji najlepszym  sposobem jest obcięcie zniszczonych końcówek, gdyż w tym przypadku nie pomogą nawet najlepsze odżywki. Również włosy rozjaśnione częściej się plączą, ponieważ rozjaśnianie powoduje ich wysuszenie.

Aby uniknąć powstawania kołtunów, należy czesać włosy częściej niż w przypadku włosów, które się nie plączą. Jeżeli już powstaną kołtuny, nie rozczesujemy ich na siłę, tylko robimy to delikatnie od góry gęstym grzebieniem.

Zobacz też: Jak zrobić własny szampon?

Dla kogo jest Barber Shop?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)