Jak poradzić sobie z ulizanymi włosami?

Ulizane włosy to częsty problem kobiet, zwłaszcza tych, które mają długie włosy. Czasami sprawiają one wrażenie cienkich i przetłuszczonych. Zobacz, jak możesz temu zaradzić.

Jak poradzić sobie z ulizanymi włosami?
  • Włosy podetnij o kilka centymetrów; chodzi o to, by usunąć zniszczone końcówki, które niepotrzebnie obciążają całą fryzurę, a dodatkowo jeszcze sprawiają, że prezentuje się ona mało efektownie;
  • po obcięciu grzywka powinna kończyć się na linii brwi;

Zobacz także: Jak przygotować maskę do przetłuszczających się włosów?

  • boki najlepiej przytnij ukośnie (będą się lepiej układały);
  • zabieg lekkiej trwałej nada twoim włosom lekkości i naturalności (najlepiej jest nawijać poszczególne pasma włosów na różne wałki, cieńsze i grubsze, dzięki temu uzyska się efekt swobodnej fryzury; włosy też nie będę dzięki temu mocno skręcone, a ty nie będziesz wyglądała sztucznie);

Zobacz także: Jak pielęgnować przetłuszczające się włosy?

  • po ściągnięciu wałków należy wetrzeć piankę, która utrwali skręcenie włosów;
  • podczas suszenia można używać suszarki z dyfuzorem, ale równie dobrze można też pozostawić włosy, aby same wyschły (efekt dzięki temu uzyskany jest lepszy, loki są bardziej naturalne, a cała fryzura nie jest napuszona).

Pamiętaj, że przy takiej fryzurze musisz dodatkowo zadbać o pielęgnację włosów – kup odżywkę i maskę do włosów, staraj się nie suszyć ich zbyt często suszarką (dodatkowo jej tylko osłabisz), pasma po wysuszeniu rozczesuj za pomocą palców (szczotka tylko niepotrzebnie napuszy włosy).

Dlaczego warto używać bazy pod makijaż?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)