POLECAMY

Jak pielęgnować włosy zimą?

Jak i przed czym warto chronić włosy zimą? Czy pielęgnacja włosów zimą różni się od pielęgnacji jesienią, latem lub wiosną? Wyjaśnia Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog!

włosy

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Od pół roku intensywnie dbam o włosy. Zastanawiam się jak powinnam robić to zimą? Czy pielęgnacja o tej porze roku różni się czymś od letniej? Jakich kosmetyków dobrze jest używać, a których unikać i dlaczego?

Pozdrawiam,

Patrycja.

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Zima jest porą roku, w czasie której nasze włosy wymagają szczególnej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji, aby były w dobrej kondycji oraz wyglądały pięknie i zdrowo. Należy wówczas pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze występujące zimą niskie temperatury, zimny wiatr oraz śnieg nie działają korzystnie na nasze włosy. Warto jest udać się do fryzjera i zmienić fryzurę na taką, która zawsze będzie wyglądała dobrze – nawet po zdjęciu czapki. Jeśli nie jesteśmy gotowe na tak radykalną zmianę, dobrze jest chociażby podciąć zniszczone końcówki.

Aby ograniczyć destrukcyjny wpływ zimowych czynników atmosferycznych na włosy, należy pamiętać o dokładnym wysuszeniu włosów przed wyjściem na dwór. Niedokładnie wysuszone włosy są bardzo podatne na uszkodzenia na zimnie, gdyż zawarta w nich woda zamarza i zwiększa swoją objętość w niskich temperaturach. Tak więc najlepiej po myciu dokładnie wysuszyć włosy ciepłym, ale nie gorącym nawiewem suszarki.

Zobacz też: Jak dbać o włosy zimą?

Dodatkowo dobrym pomysłem jest używanie nakryć głowy, ponieważ chronią nasze włosy przed szkodliwym działaniem zimnego wiatru.

Nie tylko latem, ale również zimą ważne jest nawilżanie włosów, gdyż w ogrzewanych pomieszczeniach znajduje się suche powietrze, przez co nasze włosy stają się matowe i łamliwe. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest używanie nawilżających odżywek bez spłukiwania lub olejowanie włosów.

Kolejnym problemem z włosami zimą jest ich elektryzowanie się od ubrań, szalików i czapek. Aby tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w spray przeciwko elektryzowaniu się włosów. Dobrze jest też używać większej ilości produktów do zmiękczania tkanin podczas prania, gdyż zapobiegają one elektryzowaniu.

Zobacz też: Nasiona chia – jak wpływają na włosy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)