POLECAMY

Jak dbać o kręcone włosy

Masz trudności z codziennym układaniem niesfornych loków? Sprawdź, jak pielęgnować i czesać kręcone włosy!

Jak dbać o kręcone włosy


Jak na co dzień postępować z lokami?


1. Ponieważ włosy kręcone
wymagają regularnego nawilżania, najlepsze będą do tego specjalne kosmetyki pielęgnacyjne zawierające naturalne składniki odżywcze, np. aloes lub lilia wodna.


2. Włosy kręcone najlepiej schną na wolnym powietrzu. Jeżeli chcesz zwiększyć ich objętość, susz je suszarką z dyfuzorem. Półmokre pasma owijaj wokół palca, potem puszczaj i po kilka obejmuj dyfuzorem. Dzięki temu włosy nie będą napuszone. Jeśli chcesz mieć tzw. sprężynki, spryskaj włosy zwykłą wodą.


3. Długie, kręcone włosy lepiej się układają, gdy są wycieniowane. Wtedy nie ciążą ku dołowi i zamiast być przyklapnięte przy głowie, wyglądają lekko oraz nowocześnie.


4. Włosy kręcone
najwygodniej rozczesywać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.


5. W tym sezonie modna jest chmura drobnych, lśniących loków - bardzo lekka i swobodnie wyglądająca fryzura, która jednak jest starannie ułożona. Gdy chcesz uzyskać efekt lekkości przy stylizowaniu "burzy loków", poszczególne pasma zawijaj na lokówkę, a następnie, gdy loki ostygną, palcami rozdziel je na mniejsze. Jeszcze tylko mały trik fryzjerski: wsuń palce we włosy tuż przy nasadzie i lekko potrząśnij, przesuwając dłonie ku górze. To doda objętości fryzurze, a ty będziesz zachwycać nowoczesną fryzurą i elastycznymi sprężynkami, których każdy ci pozazdrości.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/4 lata temu
A może ja chcę miec proste włosy ?
/4 lata temu
pokazane przez was kręcone włosy , wyglądają tak jak moje po wysuszeniu i wymodelowaniu szczotką. Trudno o dobrą fryzurę dla włosów skręconych o nasady w spiralkę.
/7 lat temu
Tak za specjalnie nie używam kosmetyków do włosów kręconych..kiedyś miałam taka odżywkę do włosów z aloesem i moje włosy były świetne:)
POKAŻ KOMENTARZE (9)