POLECAMY

Czy wiesz jak dbać o cienkie włosy zimą?

Jeśli natura nie obdarzyła Cię gęstymi, mocnymi włosami, musisz zimą troskliwiej zadbać o swoją fryzurę. Na mrozie i pod czapką cienkie włosy szybko się mierzwią i przetłuszczają. Oto kilka skutecznych zabiegów dla cienkich i delikatnych włosów, które pozwolą im bezpiecznie przetrwać zimę.

Czy wiesz jak dbać o cienkie włosy zimą? fot. Czy.wieszjak.pl

Delikatnie myj włosy - jeśli tego wymagają, możesz to robić codziennie, szamponem ziołowego lub dla dzieci - wlej w zagłębienie dłoni, rozcieńcz odrobiną wody, rozprowadź na głowie.

Płucz głowę po myciu 2-3 razy (aby dobrze usunąć szampon i zanieczyszczenia z włosów) letnią wodą - zbyt gorąca pobudza gruczoły łojowe w skórze głowy, przyspiesza jej przetłuszczanie się, łój przykleja się do włosów, obciąża je co powoduje ich sklejanie się i nadmierne wypadanie.

Stosuj kwaśne płukanki - do ostatniego płukania dodaj sok z połowy cytry albo 2 łyżki octu winnego - zamkniesz łuski włosa, pasma staną się sprężyste, nie będą o siebie zaczepiać, rozdwajać i łamać.

Wzmacniaj pasemka stosując po każdym myciu napar: zmieszaj po 2 łyżki suszonego ziela skrzypu, szałwii, pokrzywy i zalej je 2 litrami wrzątku. Do jasnych kosmyków możesz użyć rumianku z szyszkami chmielu (po 2 łyżki na 2 l wody). Gdy płyn wystygnie, przecedź i dodaj sok z połowy cytryny. Powoli włosy, lekko wcierając go w głowę.

Ostrożnie susz - umyte włosy owiń miękkim ręcznikiem, lekko odciśnij nadmiar wilgoci, nie trzyj kosmyków podczas wycierania - rozpulchnione wilgocią są podatne na złamania.

Nastaw lekki powiew z suszarki, trzymaj ją w odległości ok. 20 cm od głowy, zmieniaj kierunek strumienia, jednocześnie delikatnie przeczesując pasemka palcami - równomiernie wyschną.

Użyj grzebienia o rzadkich zębach - uczesz nim dobrze wysuszone pasma, jeśli modelujesz je na szczotce, wybierz taką, która ma rzadkie i niezbyt ostre włosie.

Nawilżaj skórę kompresami - zmieszaj po 3-4 łyżeczki oleju rycynowego i olejku z kiełków pszennych, podgrzej w gorącej kąpieli wodnej. Rozdzielaj włosy na pasemka, wcieraj płyn w skórę głowy, załóż na głowę plastikowy czepek i przykryj ją ręcznikiem. Trzymaj okład 20-30 minut i umyj włosy ziołowym szamponem.

Zrób delikatny masaż - wymieszaj po 3 łyżki suszonego kwiatu lipy i korzenia prawoślazu, zalej je 2 l wrzątku. Przecedzony, letni płyn delikatnie wcieraj w skórę głowy przez 2-3 minuty. Nie spłukuj włosów, pozostaw je do wyschnięcia. Zabieg powtarzaj po każdym myciu głowy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)