POLECAMY

Czy przedłużanie włosów jest szkodliwe?

Czy przedłużanie włosów jest szkodliwe i niszczy włosy? Rozwiewamy mity dotyczące przedłużania włosów, wyjaśniamy jakie są efekty zabiegu, czy mogą wystąpić efekty niepożądane, na ile trwałe są przedłużane pasma i jak je pielęgnować.
Czy przedłużanie włosów jest szkodliwe?

Przedłużać?

Bardzo duża ilość kobiet ma spore wątpliwości co do tego, czy powinny się one poddawać zabiegowi przedłużania kosmyków. Obawiają się one, że fakt przedłużania pasm będzie widoczny w postaci znajdujących się na włosach łączeń. Niemniej jednak obawy te są z reguły bezpodstawne. Dlaczego? Otóż to, czy łączenie będą widoczne, uzależnione jest zarówno od tego, jakim rodzajem techniki pasma zostały dopięte, jak i od samego, pierwotnego rodzaju przedłużanych włosów.

Dodać należy, że niezależnie od wybranej techniki, jeśli tylko Twoje naturalne kosmyki są bardzo cienkie i delikatne, istnieje ryzyko, że pomimo wszystko łączenia będą widoczne. W takim przypadku z reguły pomaga dodatkowe koloryzowanie oraz właściwe wycieniowane pasm.

Bez obaw: jeśli wykonujesz zabieg w profesjonalnym salonie, nie powinnaś przejmować się tego rodzaju problemami, ponieważ specjaliści – tuż po zakończeniu doczepiania nowych włosów – powinni zagwarantować Ci zarówno wspomnianą powyżej koloryzację, jak i stylizację Twoich nowych kosmyków.

Zobacz też: Wszystko o włosach

Efekty uboczne?

Kolejnym, krążącym wokół tematu przedłużania włosów mitem jest opinia, jakoby zabieg przyczyniał się do nadmiernego wypadania pasm naturalnych, a w niektórych przypadkach nawet do łysienia. Czy to prawda? Tak i nie.

Otóż przeciętny człowiek gubi każdego dnia około 100 włosów. Wraz z chwilą przedłużenia, a więc doczepiania „nowych” włosów, zjawisko to podlega praktycznie eliminacji, a to za sprawą omówionego już powyżej łączenia. W momencie, w którym sztuczne włosy zostaną odczepione, natychmiast wypadają „stare” pasma, które normalnie wypadłyby w ilości około 100 sztuk każdego dnia. Poniekąd więc prawdą jest, że doczepianie pasm przyczynia się do wypadania włosów, jednak jest to zjawisko w pełni jednorazowe i w żadnym wypadku nie ma ono wpływu na kondycję i zdrowie Twoich naturalnych włosów.

Zobacz też: Na czym polega przedłużanie włosów?

Trwałość i pielęgnacja włosów przedłużanych

Jeśli zabieg przedłużania włosów został przeprowadzony w profesjonalnym salonie fryzjerskim, to okres przez jaki możesz dumnie prezentować swoje nowe kosmyki oscylować będzie w graniach około dwóch miesięcy. Niemniej jednak bezpośredni wpływ na czas trwałości Twoich nowych włosów ma zarówno jakość pasemek użytych do zabiegu, jak i ich pielęgnacja.

Jeśli chodzi o samą pielęgnację, to odpowiednich wskazówek powinien udzielić Ci specjalista doczepiający nowe pasma, ponieważ to właśnie on powinien znać specyfikę nowych włosów. Niemniej jednak do rad „uniwersalnych” należy zaliczyć to, że doczepiane włosy powinny być przed umyciem dokładnie rozczesywane przy pomocy grzebienia o stosunkowo rzadkich ząbkach, zaś samo mycie powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem ich długości. Najlepiej, aby sam zabieg wykonywany był w pozycji siedzącej, by uniknąć opuszczania głowy w dół w trakcie mycia kosmyków.

No dobrze, ale co stanie się po okresie dwóch miesięcy od momentu doczepienia włosów? Po upływie tego czasu łączenia mogą już zacząć stawać się widoczne, a włosy z reguły zaczynają się plątać u nasady. To bezpośredni znak, aby zdjąć lub też ponownie doczepić nowe kosmyki.  

Autorem materiału jest klinika Handsome men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
ja se doczepilam to teraz lysa jestem wypadly mi wlosy moje razem z pasemkiem w zyciu juz nie doczepie nawet za darmo
/3 lata temu
Mam problem po odczepieniu wlosow doczepianych na ringi zaczely wypadac mi moje wlosy z cebulkami martwic sie tym??
/4 lata temu
Zapraszam do polubienia fanpage na fb -najnowsze metody przedłużania włosów, najnowocześniejszy profesjonalny sprzęt dla salonów fryzjerskich i najlepszej jakości naturalne pasma włosów oraz szkolenia z zakresu przedłużania i zagęszczania włosów http://tnij.org/i9tb9az Sprawdź koniecznie! Informacje i konkursy! – Bądź na bieżąco :)
POKAŻ KOMENTARZE (3)