Czy keratynowe prostowanie włosów można wykonać w domu?

Czym jest zabieg keratynowego prostowania włosów i czym możemy wykonać go samodzielnie w domu? Co będzie nam do tego potrzebne?

włosy

fot. Fotolia

Witam!

Mam pytanie dotyczące keratynowego prostowania włosów. Jak zrobić je w domu i czy warto? Gdzie kupić potrzebne składniki i ile one kosztują?

Pozdrawiam,

Ela89.

Zobacz też: Swędzące strupki na głowie – co robić?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Keratynowe prostowanie włosów jest przeznaczone wszystkim tym osobom, którym zależy na intensywnej odbudowie struktury włosów, ich wygładzeniu i odżywieniu. Zabieg ten polega na uzupełnieniu braków keratynowych w strukturze włosów.

Keratynowe prostowanie jest pomocne dla osób posiadających włosy puszące się, kręcone oraz zniszczone przez wieloletnie farbowanie i rozjaśnianie.

Zabieg keratynowego prostowania włosów możemy wykonać w salonie fryzjerskim przez przeszkolonego fryzjera. Jednak wiele pań decyduje się na wykonywanie tego typu zabieg w domu. W tym przypadku cena jest niższa niż w salonie, jednak same musimy zadbać o wszystkie niezbędne produkty.

Do keratynowego prostowania w domu potrzebne będą:

  • zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania włosów – cena od ok. 100 zł,
  • miseczka,
  • grzebyk,
  • pędzelek do aplikacji,
  • rękawiczki,
  • prostownica nagrzewająca się do 230 ̊C,
  • suszarka z chłodnym nawiewem.

Dobrze jest też, aby przy wykonywaniu zabiegu mieć dodatkową osobę do pomocy, która zaaplikuje preparaty w trudno dostępnych miejscach. Warto dodać, że wykonanie takiej procedury w domu może nie przynieść identycznych efektów jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim ze względu na brak umiejętności i doświadczenia.

Procedura wykonania zabiegu dołączona jest do każdego zestawu produktów do keratynowego prostowania włosów. Takie zestawy można zakupić we fryzjerskich sklepach internetowych lub w hurtowniach fryzjerskich, czasami także w salonach fryzjerskich.

Zobacz też: Jak zrobić kurację drożdżową na włosy?

Dla kogo jest Barber Shop?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/miesiąc temu
Ja prostowałam sama w domu keratyną Kativa.Zestaw kosztował niecałe 40 zł.Od zabiegu mineło 3 mieś. a włosy wyglądają jakby były świeżo po prostowaniu :)) Jestem mega zadowolona i polecam wszystkim takie prostowanie :)
/miesiąc temu
ja prostowałam włosy keratynowo 4 miesiące temu. Fryzjerka używała keratyny i kosmetyków Inoar - efekty są zniewalające. Włosy są po prostu jak tafla lustra :)
/rok temu
Siostra biega do tego salonu Beuty Center w Szczecinie, do tego teraz namówiła i mnue na oczyszczenie twarzy. No i chyba wiem dlaczego my kobiety lubimy takie przyjemne zabiegi. Fajne miejsce :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)