Christopher Kane

Cudowne dziecko mody. Gdy miał 24 lata, Donatella Versace poprosiła go o pomoc przy projektowaniu kolekcji dla Versace Atelier i akcesoriów dla całego domu mody. Trzy lata później stał się jednym z najgorętszych młodych projektantów.

Jego pierwsza kolekcja składała się z mikroskopijnych sukienek w odblaskowych kolorach i została doceniona przez wszystkie znaczące pisma modowe. Błyskawicznie posypały się oferty współpracy: Manolo Blahnik, Top Shop, Kylie, Swarovski i nagrody – m.in. dla najlepszego projektanta roku.

Na kilka dni przed pokazem we wrześniu 2007 roku skradziono całą jego kolekcję i komputer, na którym przechowywane były jego projekty. Jednak Kane nie poddał się i przedstawił zupełnie inne propozycje, którymi zachwycił się cały świat mody. Każda jego kolekcja jest zupełnie różna od poprzedniej – neonowe mikromini, dopasowany aksamit, zwiewne szyfony w wężowe wzory, plastikowe cekiny – Kane ma co sezon zupełnie nowy pomysł na kobietę. Jego ostatnia kolekcja, w której znalazła się m.in. słynna już Gorilla dress znów zaskoczyła – i to niezwykle pozytywnie, bo w internetowym sklepie netaporter.com wyprzedała się w ciągu doby.

Kolekcje

Jakub i Dawid są szczęśliwą parą i nie wstydzą się tego pokazać. Nagrali wideo, które jest odpowiedzią na hejt. Podoba Wam się?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)