Po czym poznać oryginalne buty Emu

Rynek jest już pełen podróbek, niektórych całkiem niezłych, jak kupić stu procentowy oryginał?

fot. ONS

Najpopularniejszy model emu to BRONTE hi i lo, stąd też najwięcej jego podróbek. Najbardziej ryzykowne jest kupowanie od osób prywatnych np. na allegro. Zwłaszcza wyjątkowo okazyjna, niska cena powinna wzmożyć waszą czujność. Ale i w "lewych" sklepach nie trudno trafić na podróbkę.

Dorobienie charakterystycznej metki, czy podeszwy z napisem "Emu" to dla podrabiaczy już żaden problem, dlatego radzimy kupować już tylko buty z najnowszej kolekcji zima 2010/2011. Nie są one droższe od poprzednich oryginalnych modeli, a póki co szansa trafienia na falsyfikat jest znacznie mniejsza. Nowe modele Bronte to już nie Emu, a "Emu Wool", taki napis mają na metce na końcu cholewki i na pięcie. Również nieco inna jest podeszwa i obok logo Emu ma dodatkowy napis "wool".

Oryginały są z prawdziwego zamszu, a wewnątrz maja owczą wełnę. Podróbki są zrobobione ze sztucznych tworzyw., przez co stopa poci się w nich lub marznie. Cena oryginału wacha się między 350, a 400 zł.

Jeśli kupujecie w sklepie, a nie przez internet zwróćcie też uwagę na pudełko. Zdjęcie oryginalnego poniżej.


Najmodniejsze buty na jesień według Loft37 i redakcji Polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
ilo/2 lata temu
Nie, te podobne nie maja tych właściwości co oryginał, albo w zamienniku przepocisz stopę albo ci zamarznie :) Warto czasami odżałować i uzbierać na oryginalne buty i mieć jedną porządną parę zamiast 7 innych, które będą leżeć bo np. się zdefasonowały lub są po prostu nie wygodne. Czy dziewczyny w podróbkach to wieśniary? Nie nazwałabym tego w ten sposób. Czasami kupisz podróbkę nawet o tym nie wiedząc, nie wszyscy są "feszyn"..niektórzy np. wolą podróbkę niż o wiele droższy sprzęt na nożny ;) Nie powinno obrażać się ludzi, którzy należą do innej grupy społecznej.. Pieniądz jest a później może go nie być, kij ma dwa końce i nikt nie wie co się może wydarzyć za jakiś czas, może być tak, że to ty będziesz śmigać w podróbach. To na tyle moich wywodów :)
henta/2 lata temu
A czy kupowanie takich butów ma sens? Za 1/3 tej kasy kupisz na Mergu bardzo podobne buty. Po co wam oryginał, skoro jakość ta sama, materiały te same? Czy kupowanie dla samej nazwy ma jakikolwiek sens? Moim zdaniem - nie ma go!
Gość/4 lata temu
Jesli chcecie kupić takie buty dla swoich dzieci, to polecam buty w sklepie Mivo Kids. Tutaj na pewno wybierzecie i odpowiedni kolor i model, do tego w dobrej cenie.
POKAŻ KOMENTARZE (4)