Niezwykle zmysłowy gorset powinna mieć w szafie każda kobieta. Zgadzacie się?

Gorset bieliźniany, półgorset, czy gorset wyszczuplający? Kobieta powinna mieć je w szafie!

Joanna Mroczkowska / 9 miesięcy temu
Niezwykle zmysłowy gorset powinna mieć w szafie każda kobieta. Zgadzacie się? fot. FREE Imax/Tree

Gorset - must-have, a może zmora kobiet?

Gorset był stałym elementem damskiej garderoby od końca XIV wieku do pierwszej dekady XX wieku. Teraz gorsety nosimy w wyjątkowych okolicznościach lub jako element bieliźnianej stylizacji, w intymnych sytuacjach. Niegdyś gorset był zmorą kobiet, które musiały je nosić, nawet, gdy ten doprowadzał do omdleń. Nosili je również mężczyźni, którzy chcieli poprawić swoją sylwetkę - efekt był podobny, co u kobiet.Czego to się nie robi dla piękna? A dzisiaj? Świat się zmienił i gorsety nosimy tylko wtedy, gdy mamy na to ochotę.

Więcej modnych dodatków z najnowszych kolekcji

Z gorsetów, które sprawiały, że kobieca sylwetka miała kształt idealny, uwolniła nas Coco Chanel. Projektantka wprowadziła nowy kanon piękna, który był bardziej komfortowy do noszenia - emancypował kobiety. Gorset przywrócił nam dopiero Jean-Paul Gaultier, a było to dopiero w latach 80. XX wieku. Dzięki niemu niegdyś znienawidzone gorsety wróciły do mody i kobiecych szaf.

Gorset w dzisiejszych czasach

Gorsety w dzisiejszych czasach są eleganckim elementem, np. strojów wieczorowych lub po prostu elementem erotycznej bielizny. Gorsety mają również korzenie w polskiej kulturze, jednak w dzisiaj wykorzystywane są w ten sam sposób, co za Zachodzie.

gwiazdy w gorsetach
Od lewej: modelka, Kristen Bell, Yeini, Kim Kardashian - fot. ONS.pl/kolaż Polki.pl

Gorset jest coraz modniejszym elementem bielizny damskiej. A nawet i stroju codziennego. Gorsety nosimy również jako zewnętrzna część garderoby. Modele te jednak nie mają w większości przypadków fiszbin. A nawet jeśli to usztywnienia są bardziej elastyczne.

Gorsety wyszczuplające

Oprócz typowo seksownych modeli, które nadają się jedynie w sytuacjach łóżkowych, w sklepach dostępne są również gorsety wyszczuplające. Te produkowane są z elastycznych materiałów, które modelują ciało, a nie w nienaturalny sposób je kształtują. Gorsety modelujące występują w wielu opcjach. Oprócz tradycyjnych modeli zajmujących się okolicami brzucha i talii, dostępne są również kombinezony modelujące i body. Kombinezony wyszczuplają również okolice ud.

Poznajcie najnowsze trendy na wiosnę i lato


gorset
1. gorset z koronką New Look, ok. 149 zł, 2. gorset Milada.eu, ok. 169 zł, 3. gorset Ekskluzywna.pl, ok. 115 zł, gorset - kombinezon modelujący H&M, ok. 99 zł - kolaż Polki.pl

Tagi: gorset
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)