Polki.pl
kom. (0)

Miltonia - M jak magiczne wspomnienie

Miltonia (Miltoniopsis) pełna elegancji i zmysłowości zawładnie naszymi sercami w listopadzie. Choć uchodzi za trudną w pielęgnacji, przy zastosowaniu kilku prostych zabiegów, obdaruje nas pięknymi kwiatami i niezwykle czarującym zapachem.

Miltonia jest okazałym storczykiem z zielonymi liśćmi i pięknymi kwiatami, przywołującymi na myśl karnawał w krajach południowych. Ta tropikalna piękność pochodzi z Południowej Ameryki, gdzie rośnie na gałęziach i pniach drzew.

Miltonia - M jak magiczne wspomnienie

Często nazywana jest Orchideą bratkową, ponieważ jej kwiaty przypominają wyglądem bratki. Najczęściej występuje w bieli lub ciemnej czerwieni z żółtymi elementami. Każdy rodzaj Miltonii posiada swój własny kolor i rodzaj plamek czy wzorów.

Miltonia jest dobrym pomysłem na prezent dla osoby, która lubi egzotyczne podróże i często przywozi z nich oryginalne pamiątki. Udekorowane nią mieszkanie będzie przywoływać miłe wspomnienia. Jest niezwykle dekoracyjna i doskonale komponuje się zarówno w eleganckich jak i kolorowych wnętrzach. Miltonie wnoszą do wnętrz kolor i niesamowity zapach, który czuć już w progu mieszkania.

Ze względu na pochodzenie, miltonię należy podlewać obficie, jak tylko podłoże zacznie lekko przesychać. Storczyk ten wymaga również ciepłego i wilgotnego powietrza. Najlepszy jest półcień. Odpowiednio pielęgnowany kwitnie nawet dwa razy do roku. Po przekwitnięciu nowe pąki kwiatów pojawiają się nawet po 10 tygodniach, a kwiaty utrzymują się przez długi czas.
 

źródło: Biuro Kwiatowe HolandiaOceń 5,00 / 1

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Rośliny, krzewy

Skomentuj Miltonia - M jak magiczne wspomnienie

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Miltonia - M jak magiczne wspomnienie

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dom i ogród