Na czym polega zabieg wypełniania doliny łez

Twoje oczy wciąż są podkrążone? Może warto zorientować się, co do zaoferowania ma medycyna estetyczna. Sprawdź, jak możesz wypełnić tzw. "dolinę łez".

kobieta, oko, makijaż
fot. FREE

Pojawienie się ubytku tkanki na granicy oczodołu i policzka może być wynikiem genetyki lub starzenia się. Oczy wyglądają wtedy na podkrążone, przez co twarz sprawia wrażenie zmęczonej. Zabieg wypełnienia doliny łez jest doskonałym rozwiązaniem tego problemu.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia kremem Emla. Następnie dermatolog wstrzykuje w okolicę dolnej części oczodołu odpowiednią ilość kwasu hialuronowego.

Preparat (Princess Filler) nie może być ani za rzadki, ani za gęsty. Gdy jest za rzadki, rozlewa się pod skórą i jest widoczny w postaci wałeczka. Za gęsty daje efekt napuchniętych oczu.

Nie może być również wstrzyknięty zbyt powierzchniowo. Lekarz musi dobrać ilość i gęstość preparatu do potrzeb pacjenta.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą pojawić się drobne siniaczki w miejscach po nakłuciu.

Po dwóch tygodniach lekarz może dodać niewielką ilość preparatu. Rozłożenie zabiegu na dwa etapy pozwala uniknąć hiperkorekcji, czyli efektu napuchnięcia pod oczami.

Cena zabiegu: 1200 zł

Odpowiada dr Aleksandra Jagielska, 
dermatolog 
i lekarz medycyny 
estetycznej z Kliniki 
dr. Sankowskiego 
w Warszawie.

Oceń 1,40 / 5 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Czy karboksyterapia daje takie same efekty jak mezoterapia?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny