Bestialski sposób pozyskiwania wełny do butów typu UGG

Owce merynosy fot. Fotolia
Bestialski sposób pozyskiwania wełny do butów typu UGG i EMU. Uwaga: wideo zawiera drastyczne sceny.
Edyta Liebert / 21.12.2017 12:01
Owce merynosy fot. Fotolia

Wielu z nas wzrusza widok słodkich, puchatych owiec i mało kogo nie rozczulają te przyjaźnie nastawione zwierzęta. Czy my jesteśmy równie życzliwie nastawieni do nich? Nie. Przemysł odzieżowy, a konkretnie obuwniczy, w bestialski sposób traktuje te zwierzęta w celu pozyskiwania wełny do butów typu UGG i Emu. Zobacz wideo opublikowane przez PETA, które otwiera oczy na skandaliczny proceder pozyskiwania wełny z merynosów.

Jak produkowane są ubrania? Wiesz, że nosisz toksyczną odzież

Prawdziwe ofiary mody

Buty typu UGG, EMU, podbiły kilka lat temu rynek odzieżowy. Są wytwarzane z owczej skóry wywróconej włosiem do środka, czasami z utwardzaną podeszwą, a wywodzą się z Australii i Nowej Zelandii. Masz je, nosisz? To dobrze wiesz, że ogrzewają stopy w zimowe dni, są mięciutkie, odporne na wodę i otulają nogi w siarczyste mrozy. Fashionistki dumnie przechadzają się po ulicach, mając na nogach popularne śniegowce.

Najbrzydsze buty świata królowały na London Fashion Week

To dlatego, że wełna umieszczona w wewnętrznej części buta odciąga wilgoć, zapewniając stopom komfort, suchość i reguluje temperaturę. Ten komfort kosztuje niemało - kilkaset złotych. A wiesz, jaki proceder poprzedza zapakowanie ukochanych EMU czy UGG-ów w ekskluzywne pudełko? Zobacz...

"Ugly UGGs"

Członkowie organizacji działającej na rzecz zwierząt zamontowało ukryte kamery w 19 australijskich hodowlach owiec. Zarejestrowały one z jakim okrucieństwem traktowane są owce - golone do krwi, bite, kopane, rzucane niczym przedmioty. W brutalny sposób pozbawia się ich wełny, skalpuje. Na ciałach zwierząt pozostają otwarte rany. Nie mogą one tego przeżyć.


Screen video PETA/FBOwcom nie podaje się pożywienia ani wody. Im zwierzę będzie słabsze, tym mniejszy opór stawia przy goleniu. W imię czego? Produkcji słynnych śniegowców, szalików, rękawiczek, czapek czy kapci.

 

Za każdym produktem wytworzonym z naturalnej wełny stoi cierpienie zwierząt.

PETA stwierdziła także skandaliczne nadużycia w 14 hodowlach w Stanach Zjednoczonych. Daphna Nachminovitc (Top Official PETA) apeluje do konsumentów, by przestali kupować ubrania wykonane z owczej wełny, bo - jak grzmią media - nie istnieją produkty wykonane z wełny pozyskiwanej w humanitarny sposób. Czy istnieją hodowle, które dobrze traktują zwierzęta?

Screen video PETA/FB

W Polsce od 2012 roku funkcjonuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które chce zmienić los zwierząt hodowlanych. Nagłaśniają problem, zabiegają o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich żyją zwierzęta hodowlane. Ich zdaniem nie istnieje coś takiego, jak humanitarna hodowla. Tego rodzaju fermy nigdy nie zaspokoją olbrzymiego popytu na produkty odzwierzęce.

 

Olbrzymie, śmierdzące i zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Poznajcie dryfujące wyspy śmieci...

Tagi: PETA

Redakcja poleca

REKLAMA