POLECAMY

To najsłodsze zdjęcia jakie dzisiaj zobaczysz! Ten rudy kot myśli, że jest owcą

Nic nas tak nie rozczula jak międzygatunkowa przyjaźń.

Małgorzata Machnicka / 9 miesięcy temu
To najsłodsze zdjęcia jakie dzisiaj zobaczysz! Ten rudy kot myśli, że jest owcą

W świecie zwierząt zdarzały się już różne przyjaźnie. Najczęściej to jednak najmilej do wszystkich nastawiony pies, potrafił zaakceptować odmienność innych gatunków - kaczki, sowy, dzika, lwa, tygrysa i podzielić się z nim swoim posłaniem czy miską. Ale żeby tak samolubny kot, który wiecznie chodzi własnymi ścieżkami i, umówmy się, nie ma najlepszego charakteru, był skory do nawiązywania znajomości z innymi zwierzętami?! To się nie zdarza często, wiem z własnych, wnikliwych obserwacji.

Jakie naprawdę są koty? Sama sprawdziłam...

Rudy Steve to chyba najpopularniejszy kot w Nowej Zelandii. Jego właścicielka, farmerka Amanda Whitlock zauważyła, że Steve spędza coraz więcej czasu na dworze, wśród stada owiec. Z czasem okazało się, że zwierzak świetnie czuje się w ich towarzystwie, a nawet jest ich... nieformalnym przywódcą. A więc wszystko jasne! To kot łaskawie zezwolił, aby owce mogły spędzać czas obok niego, a nie odwrotnie! Zdjęcia są przeurocze. Zobaczcie sami!

Ps. A tak przy okazji. Moja redakcyjna koleżanka Weronika, znalazła bezpłatny kurs pasterski. A może by tak rzucić wszystko i.... oglądać z bliska takie słodkie widoki? Brzmi jak dobry plan na przyszłość.


Tagi: kotzwierzęta
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)