Kolczyki, tatuaże, kolorowe włosy... Nietypowe matki pokazują, że to nie wygląd definiuje rodzica

Fotograficzny projekt „Devoted” to dowód na to, że nie każda kobieta po urodzeniu dziecka musi rezygnować ze swojego – nawet najbardziej oryginalnego – stylu.

Marta Nowak / miesiąc temu
Kolczyki, tatuaże, kolorowe włosy... Nietypowe matki pokazują, że to nie wygląd definiuje rodzica fot. celiasanchezphotography.com/devoted/

Każda ma swój portret. Każda pozuje z dzieckiem. Każda jest uśmiechnięta, wtulona w swoją pociechę. Każda jest matką, ale matką nieoczywistą – ze strażacko czerwonymi włosami, kolczykami na twarzy czy tatuażami pokrywającymi ciało. A mimo to każda kocha swoje dzieci.

Kolorowe i odważne

Celia Sanchez ma 32 lata i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Matką została w wieku 23 lat. Przez długi czas słyszała, że nie wygląda jak typowa mama i odstawała od reszty rodziców, których spotykała chociażby w szkole swojego dziecka.

Inne matki były ode mnie sporo starsze. Czułam się od nich odseparowana. Często słyszałam „Och, jesteś zbyt młoda na matkę”, „Nie wyglądasz na matkę”, a wtedy zawsze myślałam, że to głupie tak komuś powiedzieć
– wspomina Sanchez.

Po latach zdecydowała się stworzyć projekt, który pokaże, że to nie wygląd definiuje rodzica. Zebrała grupę przyjaciół i obcych kobiet, które nie wpasowują się w typowy obraz kobiety z dzieckiem, i stworzyła serię zdjęć zatytułowanych „Devoted”.

Pomyślałam, że byłoby świetnie pokazać kobiety, które nie poświęcają swojego osobistego stylu tylko dlatego, że mają dzieci. Chciałam spróbować pokazać światu inny obraz słowa „matka”
– przyznała Sanchez.

Portrety, które powstały w ramach serii  „Devoted”, pokazują matki, które mają kolorowe włosy, tatuaże, kolczyki i nietypowe ubrania, ale są to jednocześnie matki oddane i kochające swoje dzieci. Zdjęcia do projektu powstawały przez trzy lata.

Nie musisz wyglądać w określony sposób, by być matką
– głosi Sanchez.

Wnioski są oczywiste: to, że kobieta zostaje matką, nie oznacza, że musi się wyzbyć swojego stylu i tego, co ją charakteryzuje. Matka z kolczykami czy tatuażami nie jest gorsza od innych. Ba! Może być nawet lepsza, bo nie ukrywa się i ma odwagę być sobą – a to ważna nauka dla każdego dziecka. 

celiasanchezphotography.com/devoted/

celiasanchezphotography.com/devoted/

celiasanchezphotography.com/devoted/

celiasanchezphotography.com/devoted/

Od czego zależy to, czy możemy zajść w ciążę?

Słuch, wzrok, dotyk: zmysły chronią dziecko
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 tygodnie temu
brawo, piękne!